מכבי פוקס תל אביב הפועל יונט חולון הפ' בנק יהב י-ם מכבי אשדוד באר טוביה הפועל SP מצר תל אביב הפועל גלבוע/גליל
הפועל פתאל  אילת עירוני חי מוטורס נס ציונה עירוני נהריה בני רב בריח הרצליה מכבי ILAND.TV ראשון לציון הפועל באר שבע/בני שמעון

שלוש נציגות ישראליות בליגת האלופות

27/06/2018
שלוש נציגות ישראליות בליגת האלופות
הפועל "יונט" חולון והפועל "בנק יהב" ירושלים יחלו בשלב הבתים, הפועל "SP מצר" ת"א תשובץ בסיבוב הראשון במוקדמות. פרטים מלאים, הסברים ותאריכים - בפנים

מספר שיא של שלוש קבוצות מליגת ווינר סל ייקחו חלק בעונה הקרובה של ליגת האלופות: הפועל "יונט" חולון שהשתתפה במפעל גם אשתקד והפועל "בנק יהב" ירושלים שעברה אליו מהיורוקאפ יחלו את השתתפותן בשלב הבתים, בעוד הפועל "SP מצר" ת"א שחוזרת לגביעי אירופה אחרי 13 שנה תנסה לצלוח את המוקדמות. האדומים מת"א ישובצו כבר בסיבוב הראשון של המוקדמות ויצטרכו לעבור שלוש קבוצות בדרך לעונה הרגילה.

פרט לירושלים והפועל ת"א, הצטרפו למפעל מספר קבוצות חדשות כגון באמברג הגרמנית שהשתתפה אשתקד ביורוליג, וירטוס בולוניה המיתולוגית שחוזרת לאירופה אחרי עשור, אלופת פולין ולוצלאבק שנעדרה מהמפעלים היבשתיים מאז 2011 ואלופת בריטניה בשנתיים האחרונות לסטר שתערוך בכורה. כמו כן ימשיכו במפעל האלופה המגנה ומחזיקת הגביע היווני א.א.ק אתונה, אלופת 2017 טנריפה, מחזיקת היורופקאפ ונציה האיטלקית, אלופת צרפת הטרייה לה מאן ומחזיקת הגביע המקומית שטרסבורג ואלופת סלובניה אולימפיה לובליאנה. בסך הכל ישתתפו העונה במפעל 19 אלופות מרחבי אירופה, כולל נימבורק הצ'כית באימונו של אורן עמיאל.

המוקדמות יכילו שלושה שלבים גם השנה ויחלו ב-20 בספטמבר, בשיטת בית וחוץ. הסיבוב הראשון, כאמור בהשתתפות הפועל תל אביב ייערך ב-20 וב-22 בספטמבר, הסיבוב השני ב-25 וב-27 בספטמבר והסיבוב השלישי והאחרון ב-30 בספטמבר וב-2 באוקטובר. 32 הקבוצות בעונה הרגילה יחולקו לארבעה בתים בני שמונה קבוצות כל אחד, כאשר קבוצות מאותה מדינה לא יוכלו להיות באותו בית. הגרלת הבתים ומשחקי המוקדמות תערך ב-11 ביולי.

שלב הבתים יחל ב-9 באוקטובר וימנה 14 מחזורים, עד ה-6 בפברואר 2019. ארבע הראשונות מכל בית יעפילו לשמינית הגמר, שתיערך ב-5 עד ה-13 במרץ ותהיה בשיטת הטוב משני משחקים, בדומה לרבע הגמר שייערך בין ה-26 במרץ ל-3 אפריל. הפיינל פור יתקיים העונה בתאריכים 3 עד 5 במאי, במקום אשר ייקבע בהמשך. יש לציין כי המדורגות 5-6 בכל בית בעונה הרגילה יעברו לפלייאוף היורופקאפ.

אלופת המפעל תזכה בפרס כספי של מיליון אירו, סגניתה תגרוף 400 אלף אירו, המסיימת במקום השלישי תיקח 200 אלף אירו והמדורגת רביעית 140 אלף אירו. העולות לרבע הגמר ייקחו 100 אלף אירו, העולות לשמינית הגמר 70 אלף אירו והמשתתפות בעונה הרגילה 50 אלף אירו.

רשימת הקבוצות המלאה

עונה רגילה: הפועל "יונט" חולון, הפועל "בנק יהב" ירושלים (ישראל), א.א.ק אתונה, פאוק סלוניקי, פרומית'אס (יוון), באנביט, בשיקטאש, אסקישהיר (טורקיה), דיז'ון, לה מאן, שטרסבורג (צרפת), באמברג, לודביגסבורג, טלקום בון (גרמניה), ונציה, אבלינו, וירטוס בולוניה (איטליה), נימבורק, אופאבה (צ'כיה), טנריפה, פואנלבראדה (ספרד), ונטספילס (לטביה), נפטונאס קלייפדה (ליטא), אולימפיה לובליאנה (סלובניה), אנוויל ולוצלאבק (פולין), אוסטנד (בלגיה).

סיבובים 1+2 במוקדמות: הפועל "SP מצר" ת"א (ישראל), אבטודור סראטוב, ניז'ני נובגורוד (רוסיה), א.א.ק לרנקה (קפריסין), אריס סלוניקי (יוון), באקן ברס (דנמרק), אורדאה (רומניה), דינמו טביליסי (גאורגיה), דונאר כרונינגן (הולנד), פורטו (פורטוגל), פרייבורג (שווייץ), קאלב/קראמו (אסטוניה), קארחו (פינלנד), לסטר (בריטניה), לבסקי סופיה (בולגריה), אסטודיאנטס (ספרד), נורשפינג (שבדיה), טורון (פולין), שרלרואה (בלגיה), קאנטו (איטליה), שיאוליאי (ליטא), שולנוקי אולאי (הונגריה), אנטוורפן (בלגיה), טסמוקי מינסק (בלארוס).

סיבוב 3 במוקדמות: פארדוביצה (צ'כיה), ליאטקאבליס (ליטא), ביירות' (גרמניה), נאנטר (צרפת), סקאריה (טורקיה), מורסיה (ספרד).

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל