היום: הגרלת הבתים של ליגת האלופות

10/07/2018
היום: הגרלת הבתים של ליגת האלופות
צומצמו היריבות האפשריות של הפועל "SP מצר" ת"א בסיבוב הראשון במוקדמות. הפועל "יונט" חולון והפועל "בנק יהב" ירושלים יוגרלו ישירות לשלב הבתים

הגרלת המשחקים לעונת 2018/19 בליגת האלופות תיערך היום (רביעי) בשווייץ בשעה 12:00 ותועבר בשידור ישיר באתר הרשמי של המפעל וברשתות החברתיות של פיב"א. בהגרלה ייקחו חלק מספר שיא של שלוש נציגות ישראליות: הפועל "יונט" חולון והפועל "בנק יהב" ירושלים שיהיו חלק מ-26 קבוצות שישובצו ישירות לעונה הרגילה והפועל "SP מצר" ת"א שתילחם על אחד מששת הכרטיסים לשלב הבתים דרך המוקדמות.

שלושת סיבובי המוקדמות

האדומים מתל אביב יחלו את דרכם בסיבוב הראשון של המוקדמות, בו יארחו את המשחק הראשון בהיכל קבוצת שלמה ב-20 בספטמבר ויתארחו בגומלין בחוץ כעבור יומיים. היריבות האפשרויות של הפועל ת"א בסיבוב הראשון הן דונאר כרונינגן ההולנדית, לבסקי סופיה הבולגרית, ניז'ני נובגורוד הרוסית, שרלרואה הבלגית, סולנוקי אולאי ההונגריה וטסמוקי מינסק הבלארוסית.

אם תעלה שלב, היא תפגוש עולה נוספת מהסיבוב הראשון, כאשר המשחק הראשון יתקיים בארץ ב-25 בספטמבר והגומלין כעבור שלושה ימים בחוץ. במידה ותעפיל לסיבוב השלישי והאחרון, בינה לבין השתתפות בעונה הרגילה יעמוד מפגש של הטוב משני משחקים (1 באוקטובר בבית, 4 באוקטובר בחוץ) נגד אחת משש הבאות: פארדוביצה הצ'כית, ליאטקאבליס הליטאית, באיירות' הגרמנית, נאנטר הצרפתית, סקאריה הטורקית ומורסיה הספרדית.

יריבות אפשריות בסיבוב השני: אריס סלוניקי (יוון), סראטוב (רוסיה), באקן ברס (דנמרק), אורדאה (רומניה), אסטודיאנטס (ספרד), אנטוורפן (בלגיה), א.א.ק לרנקה (קפריסין), דינמו טביליסי (גאורגיה), פרייבורג (שוויץ), קארחו (פינלנד), לסטר (בריטניה) ונורשפינג (שבדיה).

עונה רגילה

26 הקבוצות שהבטיחו את מקומן בשלב הבתים חולקו ל-12 מדורגות ו-14 לא מדורגות, כאשר חולון וירושלים לא יהיו מדורגות. בכל מקרה, שתי קבוצות מאותה מדינה לא יוכלו להיות מוגרלות לאותו בית. בעונה הרגילה יחולקו 32 הקבוצות (כולל 6 העולות מהמוקדמות) לארבעה בתים בני שמונה קבוצות כל אחד, כאשר ארבע הראשונות יעפילו לשמינית הגמר, בעוד המדורגות 5-6 בכל בית יעברו לפלייאוף של היורופקאפ.

12 המדורגות: א.א.ק אתונה (יוון), באנביט (טורקיה), בשיקטאש (טורקיה), באמברג (גרמניה), נימבורק (צ'כיה), טנריפה (ספרד), לודביגסבורג (גרמניה), נפטונאס (ליטא), פאוק סלוניקי (יוון), אבלינו (איטליה), שטרסבורג (צרפת), ונציה (איטליה).

14 הלא מדורגות: ולוצלאבק (פולין), אסקישיר (טורקיה), הפועל ירושלים, הפועל חולון, דיז'ון (צרפת), לה מאן (צרפת), פואנלבראדה (ספרד), אוסטנד (בלגיה), אופאבה (צ'כיה), אולימפיה לובליאנה (סלובניה), פרומית'אס פטראס (יוון), וירטוס בולוניה (איטליה), טלקום בון (גרמניה), ונטספילס (לטביה).

שלב הבתים יחל ב-9 באוקטובר וימנה 14 מחזורים, עד ה-6 בפברואר 2019. ארבע הראשונות מכל בית יעפילו לשמינית הגמר, שתיערך ב-5 עד ה-13 במרץ ותהיה בשיטת הטוב משני משחקים, בדומה לרבע הגמר שייערך בין ה-26 במרץ ל-3 אפריל. הפיינל פור יתקיים העונה בתאריכים 3 עד 5 במאי, במקום אשר ייקבע בהמשך.

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל