מכבי פוקס תל אביב הפועל יונט חולון הפ' בנק יהב י-ם מכבי אשדוד באר טוביה הפועל SP מצר תל אביב הפועל גלבוע/גליל
הפועל פתאל  אילת עירוני חי מוטורס נס ציונה עירוני נהריה בני רב בריח הרצליה מכבי ILAND.TV ראשון לציון הפועל באר שבע/בני שמעון

נקבעו יריבות הישראליות בליגת האלופות

11/07/2018
הפועל "יונט" חולון תפגוש את ונציה ופאוק, הפועל "בנק יהב" ירושלים תתמודד עם באמברג, א.א.ק אתונה ונימבורק. הפועל "SP מצר" ת"א פותחת מול שרלרואה

הגרלת המשחקים לעונת 2018/19 בליגת האלופות נערכה הבוקר (רביעי) בשווייץ, בהשתתפות מספר שיא של שלוש נציגות ישראליות: הפועל "יונט" חולון, הפועל "בנק יהב" ירושלים והפועל "SP מצר" ת"א.

הסיבוב הראשון במוקדמות, בו תיקח חלק הפועל ת"א, יחל ב-20 בספטמבר והגומלין כעבור יומיים. הסיבוב השני יתקיים ב-25 וב-28 בספטמבר והסיבוב השלישי והאחרון ב-1 ו-ב4 באוקטובר. האדומים שלא היו מדורגים בהגרלה יארחו את המשחק הראשון בכל סיבוב בו יתמודדו ויתארחו במשחק הגומלין בחוץ.

הפועל ת"א הוגרלה לשחק בסיבוב הראשון נגד ספירו שרלרואה הבלגית. במידה ויעברו אותם במפגש הכפול, הם יתמודדו נגד המנצחת בין אלופת דנמרק באקן ברס לבין אלופת בריטניה, לסטר ריידרס. אם יעפילו לסיבוב השלישי והאחרון, הקבוצה שתעמוד בינם לבין שלב הבתים תהיה מורסיה הספרדית, שהגיעה לפיינל פור של המפעל אשתקד.

שרלרואה מוכרת לנו מהמפגשים עם הפועל ירושלים ומכבי ת"א בגביעי אירופה השונים, אך בשנים האחרונות היא בירידה. הקבוצה שזכתה בעשר אליפויות וחמישה גביעים מאמצע שנות ה-90 סוגרת כבר שבע שנות בצורת וגם באירופה היא שכחה מתי עברה שלב. אשתקד אגב היא הודחה מהעונה הרגילה של היורופקאפ לאחר הפסד חוץ בהרצליה.

בקבוצה שיחקו בעבר לא מעט זרים שעברו בישראל וגם עמית תמיר ידע בה קדנציה קצרה והיא כבר עברה ישראלית במוקדמות, כאשר הדיחה את הפועל ירושלים בדרך ליורוליג ב-2002. לפני שנה היא סיימה במקום השלישי בטבלה, בטרם טואטאה בחצי הגמר על ידי אנטוורפן. מאמן הקבוצה אשתקד היה בריאן לינץ', שחקנה של בני הרצליה לשעבר, שעשוי להמשיך על הקווים לעונה נוספת.

הפועל חולון, לה תהיה זו עונה שנייה ברציפות בליגת האלופות, תפגוש את ונציה שזכתה לפני שנה ביורופקאפ, פאוק סלוניקי, טנריפה שהייתה הזוכה הראשונה במפעל לפני שנתיים, אופאבה מצ'כיה, טלקום בון ושתי קבוצות נוספות שיעפילו מהמוקדמות.

הפועל ירושלים, שתתמודד במפעל לראשונה אחרי מספר שנים ביורוקאפ, הוגרלה לבית קשה עם באמברג שהצטרפה מהיורוליג, נימבורק של אורן עמיאל, א.א.ק אתונה שזכתה במפעל אשתקד וגם הפתיעה עם זכייה בגביע היווני, דיז'ון הצרפתית, פואנלבראדה הספרדית ואסקישחיר מטורקיה. קבוצה נוספת תצטרף לבית מהמוקדמות, כאשר אחת מחמש האפשרויות היא ליאטקאבליס הליטאית, שפגשה את הקבוצה אשתקד ביורוקאפ.

"זו אולי ההגרלה הכי אטרקטיבית שיכולנו לקבל", אמר מאמן ירושלים עודד קטש, "שתיים מהמועמדות המרכזיות לזכייה נמצאות איתנו באותו הבית. זה מבטיח לקהל בארנה חוויה נהדרת. מצד שני מדובר בבית לא פשוט בכלל. המטרה שלנו היא כמובן לעלות מהבית ולהגיע לשלבים המתקדמים במפעל, אבל כדי להעריך את יחסי הכוחות באופן יותר מציאותי. נצטרך להמתין עד לתחילת העונה ולראות את הסגלים הסופיים, כאשר גם הסגל שלנו עדיין לא הושלם כמובן".

שלב הבתים יחל ב-9 באוקטובר וימנה 14 מחזורים, עד ה-6 בפברואר 2019. ארבע הראשונות מכל בית יעפילו לשמינית הגמר, שתיערך ב-5 עד ה-13 במרץ ותהיה בשיטת הטוב משני משחקים, בדומה לרבע הגמר שייערך בין ה-26 במרץ ל-3 אפריל. הפיינל פור יתקיים העונה בתאריכים 3 עד 5 במאי, במקום אשר ייקבע בהמשך.

הגרלת המוקדמות המלאה

סיבוב ראשון
1. לסטר ריידרס – באקן ברס
2. פרייבורג אולימפיק – אבטודור סראטוב
3. א.א.ק לרנקה – אנטוורפן
4. דינמו טביליסי – אריס סלוניקי
5. נורשפינג דולפינס – אסטודיאנטס מדריד
6. קארחו – אורדאה
7. קאנטו – סולנוקי אולאי
8. הפועל "SP מצר" ת"א – ספירו שרלרואה
9. שיאוליאי – לבסקי סופיה
10. טורון -–טסמוקי מינסק
11. פורטו – ניז'ני נובגורוד
12. סיגל פרישטינה – דונאר כרונינגן

סיבוב שני
13. מנצחת 7 – מנצחת 3
14. מנצחת 10 – מנצחת 5
15. מנצחת 9 – מנצחת 6
16. מנצחת 8 – מנצחת 1
17. מנצחת 11 – מנצחת 4
18. מנצחת 12 – מנצחת 2

סיבוב שלישי
19. מנצחת משחק 18 – סקאריה
20. מנצחת משחק 15 – נאנטר
21. מנצחת משחק 16 – מורסיה
22. מנצחת משחק 17 – ליאטקאבליס
23. מנצחת משחק 13 – פארדוביצה
24. מנצחת משחק 14 – באיירות'

בתי העונה הרגילה

בית א': לודביגסבורג, באנביט, אבלינו, ונטספילס, לה מאן, אנוויל ולוצלאבק, מנצחת משחק מס' 21 במוקדמות, מנצחת משחק מס' 23 במוקדמות
בית ב': ונציה, פאוק סלוניקי, טנריפה, אופאבה, הפועל "יונט" חולון, טלקום בון, מנצחת משחק מס' 20 במוקדמות, מנצחת משחק מס' 19 במוקדמות
בית ג': באמברג, נימבורק, א.א.ק אתונה, דיז'ון, הפועל "בנק יהב" ירושלים, פואנלבראדה, אסיקישחיר, מנצחת משחק מס' 22 במוקדמות
בית ד': נפטונאס קלייפדה, בשיקטאש, שטרסבורג, וירטוס בולוניה, אולימפיה לובליאנה, פרומית'אס פטראס, אוסטנד מנצחת משחק מס' 24 במוקדמות

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל