יורופקאפ: הגרלה סבירה לנס ציונה

31/07/2018
יורופקאפ: הגרלה סבירה לנס ציונה
עירוני "חי מוטורס" נס ציונה הוגרלה בסיבוב הראשון של המוקדמות מול סודרטאליה משבדיה. אם תעבור אותה, תתמודד על המקום בעונה הרגילה מול קלוז'

עירוני "חי מוטורס" נס ציונה הוגרלה היום (שלישי) בסיבוב הראשון של מוקדמות היורופקאפ מול סודרטאליה, שסיימה אשתקד במקום הרביעי בליגה השבדית. הכתומים יארחו את המשחק הראשון ב-21 בספטמבר (נדחה בעקבות יום הכיפורים, יתקיים בשעה 16:00) והגומלין יתקיים בחוץ כעבור חמישה ימים (26.9 בשעה 19:00).

סודרטאליה הוקמה לפני 50 שנה בדיוק והיא משתתפת ביורופקאפ זו העונה השביעית ברציפות, כאשר לפני שנתיים היא העפילה לסיבוב השני ואשתקד הודחה בסיבוב השני של המוקדמות מול סולנוקי אולאי מהונגריה. הקבוצה זכתה ב-11 אליפויות שבדיה, האחרונה שבהן ב-2016 ולפני קצת יותר מעשור שיחק במדיה יהונתן שולדבראנד. בעונה שעברה סיימה הקבוצה את הליגה הסדירה במקום הרביעי, גברה על אומיאה 0:2 ברבע הגמר אך הפסידה לאלופה שבדרך לוליו 4:2 בחצי הגמר.

במידה ותעפיל לשלב הבא, תפגוש נס ציונה בקרב על המקום בעונה הרגילה את קלוז' נפוקה, מחזיקת הגביע הרומנית. המשחק הראשון יתקיים בלב המושבה ב-3 באוקטובר והגומלין כעבור שבוע ברומניה. קלוז' זכתה בחמש אליפויות בתולדותיה, האחרונה שבהן לפני שנתיים. כמו כן, היא זכתה בגביע הרומני בכל אחת משלוש השנים האחרונות. השחקן הכי מפורסם שהופיע בתולדותיה הוא הענק גיורגי מורסאן, ששיחק בהמשך שש שנים ב-NBA.

יש לציין כי מכיוון שלא כל נושרות ליגת האלופות ירצו להמשיך את העונה האירופית שלהן ביורופקאפ, ייתכן מצב שהקבוצות שיפסידו בהפרש הנמוך ביותר במצטבר בסיבוב השני יקבלו כרטיס גם הן לשלב הבתים, כפי שקרה לבני "רב בריח" הרצליה בעונה שעברה. 

32 הקבוצות שיעפילו לעונה הרגילה יחולקו לשמונה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד. בתום שישה מחזורים שיתקיימו בין ה-17 באוקטובר ל-21 בנובמבר, יעפילו שתי הראשונות מכל בית לשלב הבתים השני, בו יתמודדו 16 העולות בארבעה בתים במתכונת דומה (מה-12 בדצמבר 2018 עד ה-6 בפברואר 2018).

שתי הראשונות בכל בית יעלו לשמינית הגמר, שלב אליו יצטרפו גם המדורגות 5-6 בבתים של העונה הרגילה בליגת האלופות. מכאן ועד הכרעת האלופה יתקיימו משחקי הפלייאוף בשיטת הטוב משניים: שמינית הגמר ב-6 ו-13 במרץ, רבעי הגמר ב-20 וב-27 במרץ, חצאי הגמר ב-10 וב-17 באפריל וסדרת הגמר ב-24 באפריל וב-1 במאי.

הגרלת המוקדמות המלאה

סיבוב ראשון

1. לבריו (יוון) – דנייפרו (אוקראינה)
2. קונגסברג מיינרס (נורבגיה) – צ'רקאזי (אוקראינה)
3. עירוני "חי מוטורס" נס ציונה – סודרטאליה (שבדיה)
4. קטאיה באסקט (פינלנד) – רוסה ראדום (פולין)
5. דקסטון טורי סביטאבי (צ'כיה) – איסטנבול BBS (טורקיה)

סיבוב שני

מנצחת משחק מס' 2 – קראבנוס (קפריסין)
קאפנברג (אוסטריה) –
ZZ ליידן (הולנד)
דן בוש (הולנד) – בלקן
BC (בולגריה)
מנצחת משחק מס' 5 – לוליו (שבדיה)
מנצחת משחק מס' 1 – אלבא פהרוואר (הונגריה)
מנצחת משחק מס' 4 – רילסקי ספורטיסט (בולגריה)
מנצחת משחק מס' 3 – קלוז' נפוקה (רומניה)
בנפיקה (פורטוגל) – דינמו ססארי (איטליה)

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל