אליפות אירופה לקדטים – מדריך מקוצר

09/08/2018
אליפות אירופה לקדטים – מדריך מקוצר
הסגל הסופי של המאמן נדב זילברשטיין, לוח המשחקים והיריבות הקשות של ישראל, שתנסה קודם כל להבטיח שנה נוספת בדרג א' (צילומים: באדיבות איגוד הכדורסל)

נבחרת הקדטים של ישראל תחל הערב (שישי) את השתתפותה באליפות אירופה עד גיל 16 שתיערך בנוביסאד, סרביה. אחרי ההצלחה הגדולה של נבחרת העתודה וההופעה היפה של נבחרת הנוער שסיימה במאזן מצוין אבל פספסה על חודו של סל את רבע הגמר, יתמודדו חניכיו של נדב זילברשטיין בראש ובראשונה על ההישארות בדרג א', לאור ההגרלה הלא פשוטה אותה קיבלו.

ישראל תתמודד בבית המוקדם עם מונטנגרו שזכתה במדליית כסף היסטורית בקיץ שעבר (עם שנתון אחר שהגיע הקיץ לרבע גמר אליפות העולם עד גיל 17), ליטא שעלתה על הפודיום בשש מתוך 11 אליפויות אירופה הקודמות וסלובניה, נבחרת שכמעט בכל הגילים מגיעה עם הכחולים-לבנים למשחקים דרמטיים וצמודים. המטרה תהיה לסיים בחצי העליון של הבית, מכיוון שבשמינית הגמר עשויות לחכות סרביה המארחת או ספרד, שיאנית המדליות של הטורניר בכל הזמנים עם 4 זהב, 6 כסף ו-6 ארד.

השם הכי מדובר בנבחרת הוא כמובן גלעד לוי, שמתנשא לגובה 2.15 מ' ויעבור בעונה הקרובה מהאקדמיה של גלבוע/מעיינות לזו הנחשבת של אסטודיאנטס. לוי בלט במשחקי האימון הראשונים והוא יזכה לתשומת לב רבה מהיריבות וכמובן מהסקאוטים ביציע. עמית אהרוני, קפטן הנבחרת והיחיד ששיחק גם באליפות של השנה שעברה, היה הקלע המוביל בשני משחקי ההכנה האחרונים ביוון וגם לו תהיה חשיבות גדולה מאוד.

בסגל אין אמנם פרוספקט דומה לדני אבדיה, שגנב את ההצגה באליפות אירופה אשתקד, אבל יש לא מעט שחקנים מוכשרים שינסו להוכיח את עצמם מול הרמה הכי גבוהה ביבשת לגילאים אלו. הנבחרת עצמה מתאמנת זמן רב ביחד, כאשר כבר באפריל היא יצאה לטורניר הכנה במונטנגרו בו זכתה בין היתר לאחר ניצחון על הנבחרת המקומית, אותה תפגוש ביום השני של האליפות למשחק קריטי.

הסגל

#4 שגיא זילברשלג, פורוורד, 1.95 מ', בן 16, הפועל כפר סבא
#6 רועי פריצקי, גארד, 1.90 מ', בן 16, הפועל כפר סבא
#7 גלעד לוי, סנטר, 2.15 מ', בן 16, אקדמיית אסטודיאנטס
#8 אוהד דקל, פורוורד-סנטר, 2.02 מ', בן 16, הפועל מטה אשר
#9 טל פלד, גארד, 1.95 מ', בן 16, מכבי ראשל"צ
#10 עמית אהרוני (קפטן), רכז, 1.85 מ', בן 16.5, מכבי ת"א
#14 נועם דברת, גארד-פורוורד, 1.95 מ', בן 16, מכבי ראשל"צ
#15 אמיתי רותם, פורוורד, 2.00 מ', בן 16.5, הפועל ת"א
#21 ליאור ברקוביץ', גארד, 1.88 מ', בן 16, מכבי ראשל"צ
#23 אופק גול, רכז, 1.82 מ', בן 15, הפועל ת"א
#24 הראל רינסקי, גארד, 1.95 מ', בן 16, מכבי ת"א
#33 יניר גדות, גארד, 1.90 מ', בן 16, מכבי ת"א
מאמן: נדב זילברשטיין. עוזרים: איתי ירושלמי ואדיר אמר

לוח המשחקים

שישי, 19:15: נגד סלובניה
שבת, 14:45: נגד מונטנגרו
ראשון, 14:45: נגד ליטא
שני, יום מנוחה
שלישי: שמינית הגמר
רביעי: רבעי הגמר/משחקי הדירוג 9-16
חמישי: יום מנוחה
שישי: חצאי הגמר/משחקי הדירוג
שבת: גמר/משחקי הדירוג

* כל המשחקים מהאליפות יועברו בשידור ישיר בעמוד היוטיוב של פיב"א. משחקיה של ישראל ישודרו באתר ערוץ הספורט ובעמוד הפייסבוק של איגוד הכדורסל

שיטת המשחקים

16 הנבחרות בדרג א' חולקו לארבעה בתים בני ארבע נבחרות כל אחד. לאחר סיום שלב הבתים (שלושה מחזורים), תתמודד הראשונה בכל בית עם הרביעית בבית המקביל (א' נגד ב', ג' נגד ד') בשמינית הגמר, כאשר המנצחות ימשיכו לרבע הגמר והמפסידות ידרדרו למשחקי הדירוג 9-16. שיטת הנוקאאוט תימשך עד הכרעת האלופה והיורדות לדרג ב' – שלוש המדורגות האחרונות בטורניר (14-16).

הבתים

בית א': ליטא, סלובניה, ישראל, מונטנגרו
בית ב': ספרד, סרביה, לטביה, הולנד
בית ג': טורקיה, גרמניה, קרואטיה, יוון
בית ד': צרפת, איטליה, גאורגיה, אסטוניה

משחקי ההכנה בחו"ל בקיץ

14.7, ריגה: הפסד 86:72 ללטביה (לוי 20, דברת 12, זילברשלג ופלד 11 כ"א)
15.7, ריגה: הפסד 89:87 ללטביה
3.8, אתונה: שוויון 73:73 עם יוון, לאחר הארכה (אהרוני 20, דברת 18 ופלד 12)
4.8, אתונה: הפסד 68:64 ליוון (אהרוני 17, זילברשלג 14, דברת 11 ופריצקי 10)

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל