"המטרות בירושלים הן תמיד לזכות בתארים"

10/10/2018
בר טימור מתחיל עונה חמישית בהפועל "בנק יהב" ירושלים ("עדיין מתרגש כמו בהתחלה") ומוכן לקרבות בליגת האלופות: "מפעל ברמה גבוהה, רוצים ללכת בו רחוק"

בר טימור אמנם גדל בחיפה, אבל בגיל 26 ואחרי ארבע עונות בקבוצה, הוא כבר בן בית לכל דבר בהפועל "בנק יהב" ירושלים. הגארד של נבחרת ישראל הצטרף לאדומים בעונה בה עברו לפיס ארנה, זכה איתה בשתי אליפויות ונחשב לאחד הסמלים הבולטים של הקבוצה בעידן הנוכחי. אחרי שלוש שנים נהדרות, ירושלים נעצרה אשתקד בחצאי גמר הגביע והפיינל פור, החליפה שלושה מאמנים ולא מעט שחקנים והתקשתה לשחזר את ההצלחות מהעונות הקודמות.

"עברנו עונה לא טובה ולא פשוטה", מספר טימור בכנות על העונה שעברה בראיון לאתר המנהלת, "אני לא יודע להגיד בדיוק מתי ואיך הדברים לא הסתדרו, כי ניסינו כל הזמן לתקן. ההרגשה כל הזמן הייתה שעובדים על זה, בין אם בחילופי מאמנים ושחקנים או בדברים אחרים. התחושה הייתה שמנסים למצוא את הקליק, אבל לצערי זה לא קרה. זה חלק מהספורט ומהקריירה של כדורסלן ונצא מזה מחוזקים".

ובכל זאת, לא הייתם רחוקים הרבה מגמרי גביע ופלייאוף. מה היה חסר לכם?
"הרגשנו לפני המשחקים שאנחנו הולכים לנצח, הייתה הרגשה טובה בקבוצה, אבל לצערי הפסדנו. במעמדים כאלו של משחק נוקאאוט, צריך להראות יותר טוב ודיברנו בינינו שאנחנו יכולים לעשות את זה, אבל זה לא קרה. הפסדנו אמנם בשני המשחקים, אבל זה לא שהובסנו או התפרקנו. קשה להגיד מה היה חסר, זה היה בסיטואציות שונות לגמרי עם מאמנים שונים ושני המשחקים היו צמודים, אבל לא הלכו לכיוון שלנו".

מה אתה באופן אישי לוקח מהעונה הזו?
"לא צריך להדחיק ולשכוח מה שהיה, אלא להיפך: חייבים ללמוד ממה שעברנו. אני באופן אישי הפקתי לקחים ואני בטוח שהמועדון עושה את זה גם. היו טעויות בשנה שעברה, אנחנו מנסים לתקן וללמוד. זה קורה וצריך להבין למה. גם כשנכשלנו לא הרמנו ידיים וניסינו כל הזמן לתקן תוך כדי תנועה".

איך השפיעה עליכם העזיבה של אורי אלון? האם זה הגיע לכם השחקנים בהפתעה?
"כל אחד הגיב לזה אחרת. אני לא יודע אם זו הפתעה גמורה כי היו קצת דיבורים לפני, אבל בכל אופן אני לא חושב שזה משפיע כי המועדון נותר במצב טוב. ברמה של היומיום בוודאי שלא מרגישים שום דבר שונה, אנחנו השחקנים פחות מרוכזים בדברים כאלו ומבחינתנו אין שום ירידה בתנאים או משהו בסגנון הזה. אני יכול להגיד שאורי וכל מי שעומד מאחוריו השאירו את המועדון במצב מצוין אחריהם".

אחרי הרבה שנים ביורוקאפ, הפועל ירושלים עברה לשחק בליגת האלופות. מה המטרות שלכם במפעל החדש?
"המטרות בהפועל ירושלים הן תמיד לזכות בתארים, זה לא חשוב מה שם המפעל. אנחנו במפעל אחר אמנם, אבל הוא ברמה גבוהה מאוד כמו שכולם רואים. יש לנו בית מוקדם קשה מאוד, עם קבוצה שהגיעה מהיורוליג וקבוצות שהופיעו ביורוקאפ. זה משהו שנצטרך להתמודד איתו כי אנחנו רוצים ללכת רחוק בליגת האלופות".

שימשת הקיץ כקפטן נבחרת ישראל, בפעם השנייה אמנם, אבל הראשונה במשחק רשמי ובסגל הבכיר. איך זה הרגיש?
"כל משחק בנבחרת ישראל הוא משהו מיוחד, בין אם אתה קפטן ובין אם לא. זו זכות גדולה לייצג את המדינה והעם שלנו. באותה סיטואציה, גל מקל היה פצוע ונהייתי קפטן, אז כמובן שזה הוסיף להתרגשות ולכבוד הגדול. זה בהחלט דבר מיוחד עבורי".


טימור. "המועדון נשאר במצב מצוין"

הצגתם יכולת טובה בחלון הנבחרות האחרון, אבל מצד שני נוצחתם בשני המשחקים. באילו תחושות יצאת מהקמפיין?
"אני חושב שכספורטאי אי אפשר לצאת עם תחושה חיובית כשמפסידים. שמעתי מהמון אנשים שהיה כיף לראות אותנו וזה נותן עידוד קל, זה אומר שעשינו משהו. זה נכון שהפסדנו פעמיים, אבל באותה מידה היינו יכולים לנצח פעמיים ולא היה חסר הרבה. הדרך הייתה מיוחדת ואני כן חושב שהבאנו איזה משהו טוב וקצת תקווה להמשך. אני מקווה שבפעמים הבאות נדע גם לקחת את הניצחונות".

מסתכלים כבר קדימה למוקדמות יורובאסקט 2021?
"אני לא חושב שמישהו מאיתנו מסתכל כל כך רחוק. כולם בנבחרת מתרכזים רק בחלון הקרוב ובמשחק הקרוב ועושים הכל כדי לנצח. אותנו לא מעניין מה הסגל, בסופו של דבר אתה בא לנבחרת, יש 8-10 ימים בלבד להתכונן ושני משחקים שחייבים לנצח. הראייה זה שני המשחקים האחרונים, שהיינו בסגל חסר מאוד ובכל זאת לא נפלנו מאף יריבה, אם לא עלינו עליהן".

כשחקן נוער סיפרת שהחלום הכי גדול שלך הוא לשחק בהפועל ירושלים. ספר לנו קצת על החיבור שלך למועדון.
"הרבה אנשים הזכירו לי את הראיון הזה כשחתמתי. זה מקום מאוד מיוחד בעיניי, בתור ילד חלמתי להגיע לפה. להיות חמש שנים בכזה מקום זה דבר מיוחד. באופן אישי, בכל עונה אני מתרגש כאילו זו ההתחלה למרות שאני פה כבר חמש שנים. זה מועדון שכיף להיות בו, הוא הולך ומתקדם מעונה לעונה ואני שמח לראות שרמת המקצוענות כל הזמן בעלייה.

"יש לנו קהל מדהים, שדוחף ומעודד אותנו ויודע להרים אותנו למקומות אחרים. החיבור הזה עם האוהדים הוא מה שמאפיין את ירושלים, זו ממש משפחה שאתה פוגש ברחוב ובמשחקים. נכון שעברנו לפיס ארנה ויש יותר אנשים ואוהדים, אבל הערכים נותרו אותם ערכים. זה נראה כבר מובן מאליו אחרי כל כך הרבה שנים בירושלים, אבל העזרה לאוהדים, הביקורים בבתי החולים וכל התרומה לקהילה זה דבר מיוחד ושם נוצר החיבור האמיתי עם הקהל שלנו. זה משהו שמאפיין את הפועל ירושלים כמועדון מאז ומתמיד וכיף לראות שזה ממשיך".


"החיבור עם האוהדים הוא מה שמאפיין את הקבוצה"

רגע לפני העונה, קיבלתם חבר חדש-ישן: אמארה סטודמאייר.
"זו תוספת אדירה, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה חברתית. הוא בן אדם שמאחד את חדר ההלבשה ותמיד נשאר חיובי. מצד אחד הוא רוצה שילמדו ממנו, אבל מנגד גם לא מתבייש לשאול דברים ולהיות פתוח כלפי כולם. הוא בחור חיובי וגורם מאחד. כשהוא הגיע זה היה הלם לשחק עם דמות כזו, גם היום כשאני כבר לוקח את זה כעניין שבשיגרה אני עדיין נדהם לפעמים. הוא היה כוכב NBA, אבל צריך להכיר את הבן אדם כדי להבין שלא מרגישים ממנו משהו מיוחד. הוא לגמרי אחד מאיתנו, הוא רוצה שתרגיש לידו הכי בנוח והוא גורם לך גם להרגיש ככה: 'אני ואתה באותה קבוצה וזהו, אם יש לך משהו להעיר אז תעיר לי'. הוא אחד שהיה ברמות הכי גבוהות וכיף שהוא חזר אלינו".

איזו מין קבוצה נראה השנה בהפועל ירושלים?
"אני מקווה ומאמין שנהיה קבוצה הרבה יותר קבוצתית, זה חלק מה-DNA של השחקנים שקצת פחות היה קיים בעונה הקודמת. אני חושב שנהיה קבוצה רעבה שמשחקת חזק ואגרסיבי, הדגש הכי גדול כרגע הוא על המשחק הקבוצתי שלנו. יש לנו המון שחקנים שאוהבים ויודעים למסור בכל העמדות וזה צריך להיות הסגנון שלנו. אני מקווה שנהיה קבוצה שכיף לראות".

אילו יתרונות יש לכם על קבוצה אחרות בליגה?
"תהיה ליגה טובה וקשה, יש פה מאמנים מצוינים ואני בטוח שהרמה לא תרד. הליגה הזו הראתה כמה היא צמודה וכל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה, בטח כשהחוק הרוסי מאזן בין הקבוצות לדעתי. תהיה ליגה טובה וקשה. הסגל שלנו קצת יותר עמוק משל רוב הקבוצות האחרות באופן טבעי, כי במינימום נשחק השנה משהו כמו 60 משחקים ובמקסימום קרוב ל-80. אני מקווה שזה משהו שנדע לנצל לטובתנו, אבל אנחנו לא מזלזלים באף יריבה ונגיע מוכנים ודרוכים לכל משחק".


סטודמאייר. "תוספת אדירה"

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל