"ברגע שדן התקשר, ידעתי שאני חוזר"

09/11/2018
"ברגע שדן התקשר, ידעתי שאני חוזר"
רועי הובר על הקאמבק להפועל "יונט" חולון ("החלטה קלה"), הציפיות מהקבוצה ("להגיע לשלבים הכי מאוחרים") ומעצמו: "מאמין בעצמי ועובד קשה"

עונת הבכורה של רועי הובר בליגת ווינר סל במדי הפועל "יונט" חולון הייתה טובה מרוב הבחינות: הקבוצה רצה טוב, הוא קיבל לא מעט צ'אנסים והיה אחד המועמדים לתגלית העונה. העונה השנייה, במכבי חיפה, הייתה הרבה פחות מוצלחת, עם ירידת ליגה ונסיגה ברוב הפרמטרים האישיים. הקיץ הוא לא היסס לשוב לשורות מחזיקת הגביע, במטרה לפלס את דרכו קדימה ברוטציה ולהפוך לשחקן מוביל בקבוצה בעתיד הקרוב.

"אחרי שש שנים רצופות בנבחרת כלשהי, הייתה לי פגרה חופשית", הוא מספר בראיון לאתר המנהלת על הקיץ "החריג" שלו, "זה היה מוזר קצת כי התרגלתי שקיץ זה נבחרות, אבל אני מרגיש שידעתי לנצל את זה כמו שצריך כדי לעבוד על המשחק שלי. טסתי לארה"ב ועבדתי שלושה שבועות וחצי אצל דייויד ת'ורפ, ביחד עם נמרוד לוי ויפתח זיו. היה כיף לעבוד יחד, כמו מיני-נבחרת, ואני מרגיש שהתקדמתי שם. בנוסף, ראינו בטלוויזיה את נבחרת העתודה והייתי שמח בשבילם בטירוף, כי רוב השחקנים שם חברים שלי ושיחקו איתי בנבחרות קודמות. היה מדהים לראות אותם, מרחוק זה אפילו היה נראה קל למרות שאני יודע כמה זה קשה. הם עשו עבודה מדהימה וחגגנו איתם מרחוק".

חזרת לחולון אחרי עונה לא פשוטה בחיפה, הן מבחינה קבוצתית והן מבחינה אישית.
"הלוואי והייתי יודע מה השתבש לנו שם, אני לא יודע לומר. לא התחברנו מהרגע הראשון, התחיל כדור שלג ולא הצלחנו לצאת מהמשבר. כל הזמן הרגשנו שזה תיכף יסתדר ונחזור למסלול, אבל זה לא קרה. מבחינה אישית ציפיתי לשחק יותר כמובן, אבל לא תמיד דברים הסתדרו. באיזשהו שלב קיבלתי יותר הזדמנויות והרגשתי טוב יותר, אבל אז הגיעו חילופי מאמנים והדברים שוב השתנו".


במדי חיפה. "לא יודע לומר מה השתבש"

קיבלת מספר הצעות בקיץ, מה גרם לך לבחור בחולון?
"הייתי פה לפני שנתיים בעונת הבכורה שלי כרוקי, גם לי באופן אישי הייתה עונה טובה וגם לקבוצה, כך שזו הייתה החלטה קלה. אני מכיר את המועדון והצוות המקצועי ואוהב מאוד את הקהל המדהים שלנו. אני מאוד מעריך את דן שמיר, הוא מאמן מעולה. עבדנו גם בנבחרת הקדטים ובנבחרת העתודה, הוא הראשון שנתן לי צ'אנס וברגע שהוא התקשר, כבר ידעתי שאני חוזר. היו לי הצעות מכמה קבוצות, אבל בחנתי את כל הדברים והיה לי ברור שחולון זה המקום בשבילי".

איך אתה רואה את המקום שלך בקו האחורי העמוס של הקבוצה?
"הסיטואציה שונה מאשר בקדנציה הקודמת שלי, כי הסגל רחב יותר בלי קשר לעמדות ויש יותר עומק כי אנחנו משחקים פעמיים בשבוע. אני מאמין בעצמי ועובד קשה בשביל הדקות. אני יכול לשחק גם בעמדה מס' 1 וגם בעמדה מס' 2, אבל בכדורסל של היום העמדות קצת מיטשטשות ואין הבדל כל כך גדול בין רכז לקומבו גארד. זה תלוי כמובן בהרכבים ואני מבחינתי אתאים את עצמי לפי מה שהקבוצה תצטרך".


בקדנציה הקודמת בחולון. "היה לי ברור שזה המקום בשבילי"

חזרת לקבוצה ביחד עם קאליף ווייאט, שעשה עונה מדהימה בחולון ב-16/17 עד הפציעה.
"אני שמח לחזור לשחק ביחד עם קאליף, שהוא אחד האנשים הכי נחמדים שיצא לי לשחק איתם ובלי קשר הוא שחקן מעולה. לפני שנתיים שיחקנו הרבה בשבילו, הקבוצה מאוד התאימה לו ולא במקרה הוא פרח".

בלאומית נחשבת לקלעי מצוין ובעונה הראשונה בחולון קלעת 50% לשלוש. יש לך הסבר לירידה אל מתחת ל-30% אשתקד?
"אני לא יודע על מה לשים בדיוק את האצבע, אבל אני גם לא חושב שזה משהו שצריך להדאיג אותי או מישהו אחר. קליעה זה דבר שעובדים עליו כל הזמן, בכדורסל של היום אפילו יותר מבעבר כי זה דבר נדרש בכל עמדה ומכל שחקן. עבדתי על זה בקיץ באופן אישי גם עם אדיר אמר וגם באימונים עם ת'ורפ ואני מאמין מאוד בקליעה שלי".

זו העונה הראשונה שלך במפעל אירופי. איך התכוננת למעבר לשני משחקים בשבוע?
"בעיקר השתדלתי לשאול את השחקנים הוותיקים שכבר היו שם ועשו את זה במשך שנים, היה לי חשוב ללמוד איך להתנהל, מתי עובדים ואיך. אני מרגיש מוכן, במהלך העונה יש פחות זמן כמובן לעבוד על הדברים, אבל זה היה קיץ ראשון שלי מגיל 15 שהיה לי זמן אמיתי לעבוד על יכולת אישית ועל המשחק שלי כמו שצריך. עבדתי על שליטה בכדור, הובלת כדור מול לחץ, ייצור מצבים וכו'".

בעונה שעברה חולון הייתה רחוקה 40 דקות מדאבל. מה תיחשב עונה טובה מבחינתכם?
"הציפיות הן להגיע לשלבים הכי מאוחרים בכל המפעלים שאנחנו משתתפים בהם. כל שחקן רוצה להתמודד על תארים ואני שמח להיות חלק מקבוצה טובה ותחרותית שתנסה להמשיך את המסורת היפה במועדון".

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל