מכבי פוקס תל אביב הפועל בנק יהב י-ם מכבי ראשון לציון הפועל U-NET חולון הפועל גלבוע/גליל מכבי חיפה
עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל SP מצר תל אביב הפועל אלטשולר שחם ב"ש הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני נהריה מכבי אשדוד

משרד הספורט יתמוך בשיתוף בוגרי נוער

13/06/2019
משרד הספורט יתמוך בשיתוף בוגרי נוער
שרת התרבות והספורט מירי רגב החליטה שקבוצות שישתפו שחקנים מקומיים בוגרי מחלקות נוער יזכו בתמרוץ מיוחד: "בשורה משמעותית ופריצת דרך שתחולל שינוי"

מנהלת הליגה והיו"ר שמואל פרנקל מודים לשרת הספורט הגברת מירי רגב ולצוות משרדה בראשותו של מר יוסי שרעבי על התמיכה בסך 5 מיליון שקלים בקידום השחקן הישראלי. אנו בטוחים שתמריץ זה ידרבן את קבוצות הליגה לשדרג מבחינה מקצועית את מחלקות הנוער, להעניק עוד שעות אימון ולהעסיק אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר וכן לשתף יותר צעירים ובוגרי מחלקות נוער בקבוצה הבוגרת.

שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, החליטה לראשונה על מבחן התמיכה לחיזוק מעמד השחקן הישראלי כחול-לבן: קבוצות שישקיעו במחלקות הנוער וישתפו שחקנים מקומיים בוגרי מחלקות נוער יזכו לתמרוץ ולתמיכת משרד התרבות והספורט. משרד התרבות והספורט חתם היום על מבחן התמיכה למנהלות הליגה בכדורגל ובכדורסל, לפיו קבוצות שישקיעו במחלקות הנוער, ישלבו תכניות אימון ייעודיות וישלבו שחקנים ישראלים בוגרי מחלקות הנוער בקבוצות הבוגרות, יזכו לתוספת תמיכה בסך של 15 מיליון ש"ח ממשרד התרבות והספורט.

מבחן התמיכה הוא תוצר של הוועדה שהקימה שרת התרבות והספורט, חה״כ מירי רגב, בראשות מנכ"ל המשרד, יוסי שרעבי, בעקבות שביתת השחקנים במהלך העונה הסדירה בשנה שעברה. המבחן יצר מדרגות של תמרוץ לקבוצות, על פי כמות הדקות של שילוב השחקנים הישראלים המקומיים בוגרי מחלקות נוער וכן על פי מדרגות קידום לגילאי השחקנים, כך שקבוצות שישלבו יותר שחקנים צעירים במהלך המשחק וייתנו להם דקות משחק משמעותיות, יזכו לתוספת תמיכה מהמדינה.

ההחלטה אושרה על ידי המועצה הלאומית לספורט לאחר שהוצגו בפני חברי המועצה המסקנות העיקריות מ"דוח שרעבי". שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב: "מבחן התמיכה עליו חתמנו היום הוא תוצר של המסקנות של דיוני ועדת שרעבי, שהקמתי כדי לקדם את השחקן הישראלי המקומי. מבחן התמיכה מביא עימו בשורה משמעותית לשחקן הישראלי ומהווה פריצת דרך מעשית שתחולל שינוי בטווח הזמן הבינוני והארוך. החלטתי מייצרת לראשונה התמודדות עם סוגיית הגדרת השחקן הישראלי כחול-לבן שצמח במחלקות הנוער ובמגמה של ריבוי שחקנים מתאזרחים בליגה, המוגנים מתשלום מס מלא ובכך פוגעים בשוויוניות ובמעמד הכדורסלן הישראלי בוגר מחלקות נוער.

"יישום המבחן יניח את היסודות להעצמת הנבחרות הלאומיות ולהצלחות מעוררות גאווה, יעניקו לדור הכדורסלנים הצעיר והמתפתח את הכלים בתקופת הזמן הקריטית להתפתחותם המקצועית, תוך שימור ליגה איכותית ותחרותית. אין לי ספק שהמבחן אף יתרום להצלחת הנבחרות הלאומיות שלנו בזירה הבינלאומית. אני מודה לחברי הוועדה, לכל מי שתרם לדיונים וליצירת התובנות ולמנכ"ל המשרד, יוסי שרעבי, שהוביל את הדיונים אשר הולידו מבחן חשוב זה".

מנכ"ל משרד התרבות, יוסי שרעבי: "חיזוק מעמדו של השחקן הישראלי הוגדר כיעד המרכזי על ידי שרת התרבות והספורט, חה״כ מירי רגב. קרי, המטרה היא יותר דקות משחק לשחקנים הישראלים על הפרקט. מבחן זה הוא תולדה של לימוד מעמיק וניתוח הנתונים שהובאו בפני הוועדה ולאחר מפגשים ושיחות רבות שקיימתי עם גורמים רבים בענף הכדורסל והכדורגל, במטרה להבין לעומק את התמורות והשינויים שחלו בענפים בעשורים האחרונים.

יישום המבחן על ידי הקבוצות ייתן מענה לשחקן הישראלי ולצעירים בתקופת הזמן הקריטית להתפתחותם המקצועית. הצעה זו תתמרץ את מנהלי הקבוצות לפעול לקידום שחקני הנוער, תאפשר לקבוצות להמשיך ולהתחרות באירופה ברמות הגבוהות ביותר, תעצים את ההזדהות של האוהדים עם הקבוצות כחול–לבן ותקרין באופן חיובי על הנבחרת הלאומית".

 

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל