מכבי פוקס תל אביב הפ' בנק יהב י-ם הפועל יונט חולון הפועל מול הים אילת עירוני חי מוטורס נס ציונה מכבי ראשון לציון
הפועל אלטשולר שחם ב"ש הפועל SP מצר תל אביב מכבי אשדוד באר טוביה הפועל גלבוע/גליל עירוני נהריה מכבי חיפה

המטרה: עלייה בחזרה לדרג א' באירופה

25/07/2019
המטרה: עלייה בחזרה לדרג א' באירופה
נבחרת הנוער, עם סגל גבוה מהרגיל, תנסה להחזיר את ישראל לדרג הבכיר ביבשת הישנה. השחקנים, השיטה ולוח הזמנים – בפנים (צילום: באדיבות איגוד הכדורסל)

אחרי ההצלחה הגדולה של נבחרת העתודה באליפות אירופה, מגיע בסוף השבוע הקרוב תורה של נבחרת הנוער. החבורה של אורן אהרוני תנסה לחזור לדרג א' אחרי שלוש שנים, כשהיא יודעת ומבינה שגם בסגלים חזקים כמו בשנה שעברה – עם דני אבדיה וים מדר שרק השבוע נבחרו לחמישיית המצטיינים באליפות אירופה עד גיל 20 – מדובר במשימה לא פשוטה.

ישראל ירדה בחזרה לדרג ב' בחורף 2016, עם שנתון מוכשר מאוד בהובלת יובל זוסמן שכעבור שנתיים זכה במדליית זהב עם העתודה. באותו טורניר בטורקיה גילינו כמה אכזרית השיטה: שני הפסדים על חודה של נקודה בשלב הבתים, מפלות דרמטיות מול סרביה וקרואטיה במשחקי הדירוג – והלך הכרטיס לדרג א'. שנה לאחר מכן ניצחה הנבחרת בכל ששת משחקיה הראשונים בדרג ב', אבל נכנעה לקרואטיה בחצי הגמר ואיבדה את הסיכוי לעלות (באותה שנה עלו רק 2 נבחרות, כיוון שירידתה של לטביה "הוקפאה" מתוקף היותה המארחת של הטורניר הבא).

השיא כאמור היה בשנה שעברה: ישראל של דני אבדיה, ים מדר, עידן אלבר, אופק מלכה, תומר לוינסון ואחרים סומנה כמועמדת לעלות דרג והייתה אולי הנבחרת הכי חזקה באליפות מבחינת הסגל, אבל הפסד בודד בשלב הבתים לצ'כיה יצר טבלה משולשת עם הולנד, ששלחה את ישראל למשחקי הדירוג 9-16 בגלל נקודה אחת בלבד בהפרש הסלים! אותה הולנד, שהפסידה לישראל, זכתה בסופו של דבר בטורניר, בעוד הכחולים-לבנים סיימו עם המאזן הטוב ביותר (1:7, הפרש סלים 122+) דורגו במקום התשיעי בלבד.

סגל השחקנים

נועם דוברת (קפטן), גארד, 17, 1.94 מ', מכבי ראשל"צ
עמית אהרוני, רכז, 17, 1.85 מ', מכבי ת"א
איתי גבע, רכז, 18, 1.85 מ', מכבי עירוני רעננה
שחר לזר, גארד, 18, 1.91 מ', הפועל ת"א
רזיאל חיון, גארד, 18, 1.94 מ', מכבי ת"א
יהל מלמד, גארד, 18.5, 1.94 מ', מכבי עירוני רעננה
דורי סהר, גארד-פורוורד, 18.5, 1.95 מ', מכבי ת"א
טל פלד, גארד-פורוורד, 17, 1.95 מ', מכבי ראשל"צ
נועם אקריש, גארד-פורוורד, 18, 1.98 מ', הכוכב האדום בלגרד (סרביה)
יונתן לוי, סנטר, 18, 2.05 מ', הפועל עמק חפר
יונתן אטיאס, סנטר, 18.5, 2.07 מ', מכבי ת"א
גלעד לוי, סנטר, 17, 2.15 מ', אסטודיאנטס (ספרד)

מאמן: אורן אהרוני
עוזרים: אלון שטיין ואיתי ירושלמי
מאמן כושר: ג'ורדן סעדה
ספורטרפיסט: איתי רון
מנהל: אסף שלם
ראש המשלחת: אורה גלזר
תזונאית: רקפת אריאלי
ייעוץ מנטלי: ליאור ליפשיץ

שיטת המשחקים

24 הנבחרות בדרג ב' חולקו לארבעה בתים בני שש קבוצות כל אחד. בתום חמישה מחזורים שיפרשו על פני שישה ימים (משישי עד רביעי), יעלו שתי הראשונות בכל בית לרבע הגמר, שם תתמודד ראש כל בית עם הסגנית בבית המקביל במשחק נוקאאוט. הבית של ישראל מצטלב עם בית ד', בו משחקות הונגריה, אוסטריה, שבדיה, בלארוס, פורטוגל וקוסובו. משחקי הנוקאאוט יערכו בשלושה ימים רצופים, משישי הבא עד ראשון, כאשר שלוש הראשונות יעפילו לדרג א'. המודחות בכל השלבים ינשרו למשחקי הדירוג, כאשר המדורגת 24 ואחרונה בטורניר עלולה לנשור לדרג ג' בשנה הבאה.

לוח המשחקים

שישי, 26.7, 14:00: נורבגיה
שבת, 27.7, 20:45: לוקסמבורג
ראשון, 28.7, 16:15: איסלנד
שלישי, 30.7, 18:30: צ'כיה
רביעי, 31.7, 16:15: בוסניה
שישי, 2.8: רבע הגמר/משחקי דירוג
שבת, 3.8: חצי הגמר/משחקי דירוג
ראשון, 4.8: גמר/משחק על הארד/משחקי דירוג

* שידורים ישירים של כל המשחקים באתר ערוץ הספורט, בערוץ היוטיוב של פיב"א ובעמוד הפייסבוק של איגוד הכדורסל

כל הבתים בטורניר

בית א': פולין, אסטוניה, בלגיה, רומניה, שווייץ ובולגריה
בית ב': אוקראינה, דנמרק, גאורגיה, צפון מקדוניה, אירלנד וסלובקיה
בית ג': ישראל, בוסניה, צ'כיה, נורבגיה, איסלנד ולוקסמבורג
בית ד': בלארוס, שבדיה, קוסובו, הונגריה, אוסטריה ופורטוגל

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל