מכבי Playtika תל אביב הפועל בנק יהב י-ם מכבי ראשון לציון הפועל חולון הפועל גלבוע/גליל מכבי חיפה
עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל SP מצר תל אביב הפועל אלטשולר שחם ב"ש הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני נהריה בני הרצליה הפועל בי-קיור לייזר חיפה

יורופקאפ: נס ציונה עם סולנוקי ואוסטרוב

18/08/2020
יורופקאפ: נס ציונה עם סולנוקי ואוסטרוב
עירוני "חי מוטורס" נס ציונה תתמודד בשלב הבתים נגד סולנוקי אולאי מהונגריה, סטאל אוסטרוב מפולין ואחת מבין פריבור השוויצרית וספורטינג ליסבון הפורטוגלית

הגרלת בתי העונה הרגילה של עונת 2020-2021 ביורופקאפ נערכה היום (שלישי) במינכן, בהשתתפות עירוני "חי מוטורס" נס ציונה, שתפתח את עונתה השלישית ברציפות במפעל והוגרלה מהדרג הבכיר. פרט ל-16 הקבוצות שנרשמו במפעל, יצטרפו לשלב הבתים 11 קבוצות שינשרו ממוקדמות ליגת האלופות.

הכתומים מלב המושבה יתמודדו בשלב הבתים נגד סולנוקי אולאי מהונגריה, סטאל אוסטרוב הפולנית וקבוצה נוספת שתגיע ממוקדמות ליגת האלופות: המנצחת בין ספורטינג ליסבון מפורטוגל או פריבור משווייץ, במידה שהיא לא תעפיל לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג.

הקבוצות חולקו לשישה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד ובית בודד נוסף של שלוש קבוצות. בתום שישה מחזורים (14 באוקטובר - 18 בנובמבר) יעפילו שתי הראשונות מכל בית ושתי קבוצות נוספות מהמקום השלישי לשלב הבתים השני, שייערך בין דצמבר לפברואר. שלב הבתים השני יכלול ארבעה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד, כאשר שתי הראשונות בכל בית יעפילו לפלייאוף. שלבי רבע הגמר, חצי הגמר והגמר ייערכו במתכונת של הטוב משני משחקים והאלופה תוכרע בסוף אפריל.

יריבותיה האפשריות של נס ציונה

סולנוקי אולאי זכתה בשש אליפויות הונגריה בעשור שעבר, אבל בשנתיים האחרונות נחלשה מאוד ואשתקד דורגה שביעית בלבד במאזן 10:11 בטרם הופסקה הליגה בשל מגיפת הקורונה. הקבוצה הפכה למשתתפת קבועה בגביעי אירופה בשנים האחרונות ובשיאה היא הגיעה פעמיים לחצי גמר היורוצ'אלנג'. את סולנוקי צפוי להמשיך לאמן גאשפר פוטוצ'ניק, לשעבר בבני הרצליה. בקבוצה חתום נכון לעכשיו זר אמריקאי אחד (הרכז אנג'לו וורנר) ושני קרואטים (הסנטר הוותיק מריאן צ'קארון והגארד רוקו באדזים).

סטאל אוסטרוב זכתה לפני שנתיים בתואר הראשון בתולדותיה, הגביע הפולני, והיא חוזרת לניסיון נוסף ביורופקאפ, אחרי שהודחה בשלב המוקדמות הראשון בעונת 17/18 על ידי בני הרצליה. בעונה שעברה היא דורגה תשיעית בליגה הפולנית טרם עצירתה במאזן 12:10. שני השמות הכי מוכרים בסגל לעונה הקרובה הם אקס-מכבי ת"א ויקטור ראד ואקס-הרצליה טוריאן גרין. פרט אליהם חתומים בקבוצה הגארדים האמריקאים כריס סמית' וג'יימס פלורנס, הסנטר בן ה-38 שון קינג ויוסיפ סובין הקרואטי, בנו של גוראן ששיחק ביוגופלסטיקה ספליט הגדולה.

פריבור זכתה באליפות שוייץ בשלוש מארבע העונות האחרונות, לא כולל אשתקד, כאשר דורגה ראשונה עם הפסד בודד בעת עצירת הליגה. לפני שנתיים היא הפסידה פעמיים להפועל חולון בשלב הבתים של ליגת האלופות (95:90 בבית ו-93:69 בחוץ) והקיץ עבר אחד מכוכביה, נתן ג'ורקוביץ, להפועל "אלטשולר שחם" באר שבע. את הקבוצה מאמן בשנים האחרונות פטאר אלכסיץ' הבוסני שהדריך בעבר גם את נבחרת שווייץ. שון בארנט, שפגש את נס ציונה אשתקד ביורופקאפ, עשוי לפגוש אותה שוב אחרי שעבר לפריבור מאורדאה.

ספורטינג ליסבון ידועה יותר בשל קבוצת הכדורגל שלה, אבל אשתקד היא פינטזה על אליפות ראשונה מאז 1982 והובילה את הליגה הפורטוגלית במאזן 1:21 בטרם הפסקתה. את הקבוצה מדריך מאמן נבחרת אנגולה לשעבר, לואיס מגאלהיס ועד כה היא החתימה ארבעה זרים לעונה הקרובה: הרכז שאקיר סמית', הפורוורדים ג'יילן הנרי וטרבאנטה וויליאמס (ה-MVP של הליגה אשתקד) והסנטר הוותיק ג'ון פילדס.

לוח המשחקים

מחזור ראשון, 14/10: הנושרת מהמוקדמות (חוץ)
מחזור שני, 21/10: סולנוקי אולאי (בית)
מחזור שלישי, 28/10: סטאל אוסטרוב (חוץ)
מחזור רביעי, 4/11: הנושרת מהמוקדמות (בית)
מחזור חמישי, 11/11: סולנוקי אולאי (חוץ)
מחזור שלישי, 18/11: סטאל אוסטרוב (בית)

הבתים המלאים

בית א': אגיס קורמנד (הונגריה), מונס (בלגיה)/ולוצלאבק (פולין), איראקליס (יוון)/קראבנוס (קפריסין), רג'ו אמיליה (איטליה)
בית ב': בלקן בוטבגראד (בולגריה)/טסמוקי מינסק (בלארוס), בי.סיי קייב (אוקראינה), רילסקי ספורטיסט (בולגריה), פרומיטיי (אוקראינה)
בית ג': עירוני "חי מוטורס" נס ציונה, סולנוקי אולאי (הונגריה), ספורטינג ליסבון (פורטוגל)/פריבור (שוייץ), סטאל אוסטרוב (פולין)
בית ד': באקן ברס (דנמרק), אורדאה (רומניה), סיביו (רומניה), בשיקטאש (טורקיה)
בית ה': דנייפרו (אוקראינה)/דונאר כרונינגן (הולנד), מונס (בלגיה)/ולוצלאבק (פולין), ספורטינג ליסבון (פורטוגל)/פריבור (שוייץ), לונדון ליונס (בריטניה)
בית ו': קראבנוס (קפריסין)/איראקליס (יוון)/ דנייפרו (אוקראינה)/דונאר כרונינגן (הולנד), מורנאר בר (מונטנגרו), דן בוש (הולנד), בוריספן (בלארוס)
בית ז': בלקן בוטבגראד (בולגריה)/טסמוקי מינסק (בלארוס), קאפפנברג בולס (אוסטריה), פארמה (רוסיה)

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל