מכבי Playtika תל אביב הפועל בנק יהב י-ם מכבי ראשון לציון הפועל חולון הפועל גלבוע/גליל מכבי חיפה
עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל SP מצר תל אביב הפועל אלטשולר שחם ב"ש הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני נהריה בני הרצליה הפועל בי-קיור לייזר חיפה

"המשמעות תהיה חיסול הכדורסל הישראלי"

11/09/2020
"המשמעות תהיה חיסול הכדורסל הישראלי"
מנהלת הליגה פנתה במכתב לשרי הבריאות והספורט בבקשה להחריג את הכדורסל ולאפשר אימונים ומשחקים של קבוצות ליגת ווינר סל גם במידה שיהיה סגר

מנהלת הליגה, בראשות היו"ר שמואל פרנקל, שיגרה הבוקר (שישי) מכתב לשר הבריאות, מר יולי אדלשטיין, ולשר הספורט, מר חילי טרופר, בבקשה להחרגה של אימונים ומשחקים של קבוצות ליגת ווינר סל בתקופת הסגר. למכתב כותבו גם מר איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, מר גיא גוטמן, ראש מטה שר הספורט ומר אביחי שגב, אחראי הרגולציה במשרד הבריאות.

שלום רב,

ליגת העל בכדורסל אמורה להיפתח בטורניר טרום עונה בתאריך 22/9. כל השחקנים הזרים הגיעו לארץ, הקבוצות מתאמנות וחלקן אף מתחילות לשחק במפעלים האירופאיים בשבוע האחרון של ספטמבר.

הפסקת אימונים ומשחקים בתקופת הסגר תגרום לתגובת שרשרת שמשמעותה נזק אדיר. הליגה תצטרך להידחות, השחקנים הזרים יתבקשו לעזוב והקבוצות שכבר מתאמנות מספר שבועות יצטרכו להתחיל את כל ההכנה לעונה מהתחלה. נבחרת ישראל אשר אמורה לשחק בנובמבר תגיע למשחקים כשהיא אינה מוכנה עם שחקנים שלא התאמנו ושיחקו בצורה סדירה.

כמובן שהנזק הכספי הוא עצום. אי קיום משחקים יגרום לאובדן הכנסות שמשמעותו אחת היא: חיסול הכדורסל הישראלי. אחרי שבעונה שעברה ספגו הפסדים כבדים, הקבוצות לא יעמדו בנזק כספי נוסף וחלקן יאלץ להתפרק. אי קיום משחקים גורר הפסדים כבדים למדינה מאובדן הכנסות לטוטו ווינר ויציאת מאות ואלפי עובדים לחל"ת.

אנו מבקשים להחריג את הכדורסל הישראלי בתקופת הסגר, להכריז עליו כמפעל חיוני, לאפשר לקבוצות להתאמן ולמשחקים להתקיים תחת הגבלות חמורות יותר וללא קהל כלל וכמובן שהשחקנים יחזרו לבידוד מלא לתקופת הסגר.

שידורי המשחקים בטלוויזיה יאפשרו מפלט של הנאה לעם ישראל היושב בסגר.

אנו בטוחים שיחד אתכם נמצא את הדרך לקיים את המשחקים והאימונים כפי שעשינו זאת עד כה בתמיכתם הגדולה.

בכבוד רב ובברכה

שמואל פרנקל, יו"ר

 

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל