מכבי Playtika תל אביב הפועל בנק יהב י-ם מכבי ראשון לציון הפועל חולון הפועל גלבוע/גליל מכבי חיפה
עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל SP מצר תל אביב הפועל אלטשולר שחם ב"ש הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני נהריה בני הרצליה הפועל בי-קיור לייזר חיפה

"מבקשים לאפשר לספורטאים להתאמן"

30/09/2020
"מבקשים לאפשר לספורטאים להתאמן"
מנהלות הליגה בכדורסל ובכדורגל שלחו מכתב משותף לראש הממשלה ולשרי הבריאות, האוצר והספורט: "אם האימונים יושבתו, לא נוכל לשוב לפני נובמבר"

לקראת הדיון מחר בוועדת החוקה, שלחו מנהלות הליגה בכדורסל ובכדורגל מכתב משותף לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, לשר הבריאות מר יולי אדלשטיין, שר האוצר מר ישראל כ"ץ ושר הספורט מר חילי טרופר, בו ביקשו לאשר אימונים קבוצתיים לקבוצות המקצועניות במהלך הסגר.

"על אף שישראל הינה המדינה היחידה בה חלה עצירה מוחלטת של המשחקים והאימונים, אנו יכולים להבין את הקשיים והאתגרים הניצבים בפניכם ואת הרקע להחלטתכם זו. משמעות עצירת פעילות הכדורגל והכדורסל המקצועני בישראל הרת גורל ובעלת השלכות קשות על הספורט המקצועני בישראל, על 5,000 המשפחות המתפרנסות מן הענף (אשר נפגעו קשות בסגר הקודם), על הכנסות המועדונים ועל מורל הציבור, הזקוק לכל עידוד דווקא בעת זו.

"בניגוד לענפי משק אחרים, אשר 'ירימו את השאלטר' וישובו לפעילותם מיד עם תום הסגר, לכדורגל והכדורסל נדרשים כשבועיים (ואף למעלה מכך) לחזרה לכשירות, שתאפשר לספורטאי לחזור לכושר ולמנוע פגיעה בבריאותם. משמעות הדבר היא כי במידה שהאימונים יושבתו עד ליום הארבעה באוקטובר, לא נוכל לשוב לפעילות לפני תחילת נובמבר, מה שעלול להוות את 'המסמר האחרון' לענפי הכדורגל והכדורסל בישראל.

אנו סבורים כי ניתן לצמצם במידה רבה נזקים אלו מבלי שהדבר ידרוש שינוי מדיניות רחב, יסכן את הציבור או יהווה תקדים לצמצום כלליות הסגר על חלקיו האחרים של המשק. לפיכך אנו מבקשים לאפשר לספורטאים המקצוענים לחזור להתאמן בתקופת הסגר. לדבר חשיבות משמעותית בחזרה מהירה יותר לפעילות וצמצום משמעותי של הנזקים הצפויים לספורט, לעוסקים בו ולציבור האוהדים.

כשם שאושר לקבוצות המשחקות באירופה לקיים משחקים ואימונים, כך ראוי יהיה לתת לשחקנים המקצוענים אישור לחזור לאימונים באופן מיידי בכדי לשמור כשירות ענפים אלו ולאפשר החזרת המשחקים ב-17 באוקטובר. אישור זה יכול להינתן באופן הדרגתי, תחת מגבלות קפדניות. נודה על תשובתכם המהירה ונשמח לעמוד לרשותכם ככל הדרוש".

על המכתב חתמו יו"ר מנהלת הליגה בכדורסל מר שמואל פרנקל ויו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, מר ארז כלפון. עותקים נשלחו למשרדי הבריאות, האוצר והתרבות והספורט.

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל