מכבי Playtika תל אביב הפועל בנק יהב י-ם הפועל גלבוע/גליל הפועל יוסי אברהמי אילת הפועל בי-קיור לייזר חיפה הפועל UNET Credit חולון
הפועל אלטשולר שחם ב"ש מכבי צרפתי צבי ראשל"צ עירוני חי מוטורס נס ציונה בני הרצליה הפועל SP מצר תל אביב עירוני נהריה מכבי חיפה

"הראנו שעם נחישות ורצון הכל אפשרי"

04/01/2021
"הראנו שעם נחישות ורצון הכל אפשרי"
יו"ר המנהלת שמואל פרנקל מסכם את שנת 2020 המלאה באתגרים ומסתכל בתקווה לשנה הקרובה: "הכדורסל לא רק שלא מתרסק, אלא עומד בגבורה בכל הקשיים"

להלן מכתבו של יו"ר המנהלת, מר שמואל פרנקל, לקבוצות ליגת ווינר סל

יושבי ראש יקרים,

2020 הייתה שנה מאתגרת מאוד לכולנו אישית ומקצועית עם פריצתה של מגיפת הקורונה, אבל אני חושב שלמרות כל הקשיים והאתגרים שניצבו בפנינו הצלחנו להראות ולהוכיח כמה הליגה הישראלית חזקה וכמה מנהלת הליגה יציבה. הוכחנו שהכדורסל הישראלי חסין אפילו למגיפת הקורונה.

באופן אישי, הרגע בו היינו צריכים לעצור את הליגה במהלך חודש מרץ, היה רגע מאוד קשה עבורי. מצד שני, דווקא הרגע הזה גרם ליום שבו חזרנו לשחק להפוך לרגע מרגש מאוד בסיום אותה ישיבה במלון הילטון מלאת האמוציות, אציין שוב את יו"ר הפועל אילת טל פנחס שהרשים וריגש את כולנו במילותיו ואולי גם גרם לכמה דירקטורים לשנות את דעתם ולהצביע בעד החזרה לשחק למרות כל הבעיות מסביב.

כמו שאתם יודעים, "בילינו" הרבה מאוד זמן בשיחות עם משרד הספורט ומשרד הבריאות במהלך 10 החודשים מאז מרץ, זה הזמן להודות למשרד הספורט ומשרד הבריאות שלאורך כל התקופה הזו היו זמינים לנו, הקשיבו לנו ועזרו לנו מאוד בכל הקשיים שהתמודדנו איתם. בנינו מתווה מיוחד לתקופת הקורונה, הקבוצות והשחקנים עמדו בכל ההנחיות שהצבנו בצורה מעוררת כבוד והיינו ליגה אחת מתוך שלוש בכל אירופה שחזרה לשחק שזה הישג בפני עצמו.היו לנו חודשיים מלאים בכדורסל והצלחנו גם להביא את הליגה לסיומה עם פיינל פור מותח ומוצלח.

אני רוצה להזכיר לכולכם שבחודש יולי מכרנו את זכויות השידור של הפלייאוף העליון לרשת FUBO SPORTS, זו הזדמנות גם להחמיא לשלומי פרי שמעבר לכל העבודה הקשה שהוא עושה, מכירת זכויות השידור היא בזכות עבודה מאומצת שלו והצליח במהלך חודש דצמבר האחרון גם למכור את זכויות השידור לראשונה באירופה לרשת ספורטקלוב וכידוע אנחנו מנהלים גם מו"מ עם איחוד האמירויות על זכויות השידור של ליגת ווינר סל.

במהלך חודש יולי עבדנו קשה גם מול משרד האוצר כדי להשיג פיצוי לקבוצות הליגה בשל נזקי הקורונה. אני מודע לכעס ולאכזבה של חלק מהקבוצות, אבל כמו שכבר הבהרנו יותר מפעם אחת, כולל דבריו של ראש מטה משרד הספורט גיא גוטמן בישיבת הדירקטוריון בחודש ספטמבר האחרון, ברגע שבמשרד האוצר הגדירו את הפיצוי על מנויים וכרטיסים, ניסינו להסביר שיש עוד קריטריונים אך זה מה שהוחלט בסופו של דבר. אנחנו עומדים בפני לא מעט קשיים, בעיקר כלכליים,  השגנו 30 מיליון שקלים מרשת הביטחון מהממשלה וזה כאמור הישג גדול. רשת הביטחון בהחלט עוזרת, אך לא מכסה את כל הגירעונות של הקבוצות שנוצרו בשל היעדר הקהל, ספונסרים שעזבו בשל המצב הכלכלי הקשה ועוד ועוד בעיות שהקורונה גרמה להם, אבל בזכות החוסן של הכדורסל הישראלי ושל המנהלת הצלחנו לעזור לקבוצות לעמוד על הרגליים. כאמור הכדורסל הישראלי לא רק שלא מתרסק בעקבות המגיפה הזו, אלא מצליח לעמוד בגבורה בכל הקשיים.

במהלך הקיץ, כמו שכולכם מודעים לכך היטב, הייתה לנו עבודה לא פשוטה להצליח לעזור לקבוצות לבנות את הסגל עם הרבה בירוקרטיה מול המשרדים הממשלתיים בהבאת שחקנים זרים לארץ ואני חושב שהראנו שעם הרבה נחישות ורצון הכל אפשרי והצלחנו לפתוח את הליגה. נכון שגם הפעם נאלצנו להפסיק בשל הקורונה אבל ההפסקה היתה קצרה וכולם לדעתי הבינו כמה הספורט בכלל והכדורסל הישראלי בפרט חשוב, הצלחנו לחזור לשחק ובסגר השלישי גם הוחרגנו באופן רשמי.

ההרשמה לליגה הבלקנית זו עוד הוכחה לנחישות שלנו ושל הכדורסל הישראלי. היה ברור לנו שעוד הפסקה ארוכה מכדורסל תביא לנזק שעלול להיות בלתי הפיך, הליגה הבלקנית עזרה לנו להישאר בחיים, עזרה לקבוצות לא לצאת מרצף של משחקים, זו ליגה ראויה ביותר ואני שמח שאנחנו חלק ממנה.

היעדר הקהל קשה לכולנו מאוד. כולנו היינו רוצים לראות את הקהל חוזר למגרשים, ניסינו מספר פעמים להציע מתווים שיאפשרו החזרת קהל בהדרגה למשחקים, עד כה לצערי משרד הבריאות לא נענה, אבל עכשיו כשהחיסונים כבר כאן, אני בהחלט מאמין ומקווה שזה עניין של זמן קצר עד שנוכל לראות את האוהדים חוזרים למגרש.

אני כבר התחסנתי, אנחנו עובדים מול משרד הבריאות על מתן חיסונים בצורה מרוכזת לכל קבוצות הליגה, קשה לתחום את זה בזמן אבל אני מאמין שבחודשיים הקרובים נקבל תמונת מצב ברורה יותר ואני מקווה שכולכם תתחסנו ובמקביל תעודדו את צוותי האימון והשחקנים להתחסן כמה שיותר מהר.

אני גאה מאוד בזה שהצלחנו לשמור בתקופה המאתגרת הזאת על התחלואה, אין אצלנו נדבקים בקורונה ואני מקווה מאוד שזה יישאר כך, הקבוצות עושות עבודה נהדרת בשמירה על הנהלים, השחקנים בבידוד ולא מתלוננים ואני מעריך את כולם מאוד על כך.  

שני שינויים מרעננים לפנינו ב-2021, שינויים שאני אישית ציפיתי להם מזה זמן רב, ואני שמח שהם סוף סוף יוצאים לפועל. ראשית אנחנו חוזרים לסדרות בפלייאוף, הטוב מחמש ברבע הגמר, הטוב משלוש בחצי הגמר והגמר ואני בטוח שלפנינו סדרות מרתקות. שנית, גביע המדינה ישוחק עם קבוצות ליגת העל בלבד ואני בטוח שהגביע יהיה מותח ומעניין יותר כך.

אני מאחל לכולנו 2021 עם קהל באולמות ומאחל הצלחה ובריאות לכל השחקנים, המאמנים והצוותים.

סיכום בנקודות של שנת 2020

15.2.20: עדלי מרכוס עוזב את תפקיד מנכ"ל מנהלת הליגה לאחר 15 שנים
8.3.20: 9000 צופים הגיעו לקלאסיקו לאחר אישור מיוחד של פרופ' גרוטו, מאז ועד היום לא נכנס קהל לאולמות

10.3.20: הליגה נעצרת בשל נגיף הקורונה
8.5.20: יו"ר המנהלת שמואל פרנקל הכריז על חזרת הליגה לאחר ישיבת דירקטוריון ארוכה
20.6.20: הליגה חוזרת רשמית לפעילות - הליגה הישראלית הייתה לאחת משלוש ליגות בלבד באירופה שחזרו לשחק


14.7.20: משרד האוצר הודיע על רשת בטחון לקבוצות הכדורסל והכדורגל
14.7.20: זכויות השידור לפלייאוף העליון של ליגת ווינר סל נמכרו לרשת FUBO SPORTS בארה"ב וקנדה
30.7.20: מכבי תל אביב מוכרזת כאלופת המדינה לעונת 19/20
30.7.20: דני אבדיה נבחר ל-MVP הצעיר בתולדות ליגת ווינר סל

26.8.20: נחתם הסכם חדש בין מנהלת הליגה לאיגוד הכדורסל
2.10.20: קבוצות ליגת העל הצטרפו לליגה הבלקנית
29.10.20: שלומי פרי מונה למנכ"ל המנהלת
1.11.20: עונת 20/21 נפתחת באיחור של שבועיים בשל סגר במדינה
19.11.20: דני אבדיה וים מדר נבחרו בדראפט 2020 של ה-NBA

30.11.20: נבחרת ישראל מעפילה ליורובאסקט
10.12.20: לראשונה מנהלת הליגה מכרה זכויות שידור באירופה, לרשת ספורטקלוב
26.12.20: מכבי תל אביב זכתה בגמר גביע ווינר סל

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל