הדרבי בסימן ''לא נשתוק על אלימות מינית נגד נשים''

05/03/2016
הדרבי בסימן ''לא נשתוק על אלימות מינית נגד נשים''
מנהלת הליגה, מכבי "FOX" ת"א והפועל "SP מצרפלס" ת"א נרתמו לקמפיין של מגזין "לאשה". היו"ר פרנקל: "מקווים שתרומתנו תעזור להגברת המודעות לנושא"

מנהלת ליגת ווינר סל, בשיתוף עם מכבי "FOX" תל-אביב והפועל "SP מצרפלס" תל-אביב, הצטרפו לקמפיין של מגזין "לאשה" לקראת יום האישה הבינלאומי שיחול ביום שלישי (8.3). שחקני שתי הקבוצות עלו להצגת השחקנים בדרבי עם חולצות מיוחדות הנושאות את המסר: "לא נשתוק על אלימות מינית נגד נשים".

 

מגזין "לאשה" יוצא לקראת יום האישה הבינלאומי בפרויקט יוצא דופן בתקשורת הישראלית, כאשר על השער מככבות 22 נשים אמיצות, כמספר אותיות הא"ב, שנחשפות בשמן המלא ובתמונתן, ומספרות על האונס והתקיפה המינית הקשה שעברו. הן לא רוצות שיקראו להן מ' או ר' - יש להן שם, והן לא מוכנות להסתתר יותר.

 

 

את הפרויקט החשוב הזה הובילה כתבת מגזין "לאשה", שרון רופא אופיר. ההשראה לפרויקט הוא שער "ניו יורק מגזין" מיולי 2015 שאיגד 35 נשים שהישירו מבט למצלמה וסיפרו: נאנסתי על ידי ביל קוסבי. השער פורץ הדרך עורר סערה תקשורתית ברחבי העולם, והעביר מסר חד משמעי - לנשים שנאנסו או הותקפו מינית אין סיבה להתבייש. תמונת הכיסא הריק שהוצג בשער המגזין, המיועד לנפגעות שטרם נחשפו, הביאה לכך שמיד עם פרסום הגיליון הרשת נמלאה סיפורים של נשים מכל העולם, ששיתפו בסיפור התקיפה שלהן.

 

22 העדויות המופיעות בגיליון "לאשה" מלוות בסרטוני וידיאו, שניתן לצפות בהם באתר laisha.co.il (לחצו כאן למעבר לאתר). קשה לשמוע את הסיפורים – אבל חובה להקשיב לנשים האמיצות: פטריסיה דור, אוד (אודיה) אביטבול, שני שטלריד, רוני אלוני-סדובניק, מיטל מינקר, קארין הודיה שמעוני, רוית סוויסה, קרן אסתרין, רוני ריבר, יפית דואר, בקי סיידמן, פרידה מיטלפונקט, רות עוקשי, עדי טננבאום, טליה ויינברגר, רחלי גרינברג, אורי כספי, רותם אלישע, מאיה אוהב עמי, דפנה ארגמן, מלי לב מרכוס ושירה רפאל. כולן עברו טראומה נוראית, אבל לא יאנסו אותן לשתוק.

 

הפרויקט ילווה בקמפיין חולצות הנושאות את המסר: "לא נשתוק על אלימות מינית נגד נשים", שאותן ילבשו מובילי דעת קהל בתחומים שונים בחברה הישראלית, על מנת להביע תמיכה ב#אמיצות2016 ובנפגעות תקיפה מינית באשר הן.

 

"לאשה" לקח על עצמו להיות פה לנשים שהותקפו מינית, וימשיך לפרסם סיפורים נוספים של נשים שעברו תקיפה מינית – ולא מוכנות יותר להסתתר. המסר חד משמעי: אלימות מינית לא תעבור בשתיקה. הגיליון המיוחד ייצא ביום שני לדוכנים.

 

יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל, שמואל פרנקל: "מנהלת הליגה וקבוצות מכבי 'FOX' ת"א והפועל 'SP מצרפלס' ת"א תיקחנה חלק בקמפיין 'לא נשתוק נגד אלימות מינית' בדרבי התל-אביבי, כאשר שחקני שתי הקבוצות יעלו להצגת השחקנים עם חולצות הנושאות את המסר 'גם אני לא אשתוק על אלימות מינית נגד נשים'. אנו מקווים שתרומתנו הקטנה תעזור להגברת המודעות לנושא חשוב מאוד זה".

 

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל