הפועל חולון בני הרצליה הפועל בנק יהב י-ם מכבי Playtika תל אביב הפועל נופר גליל עליון הפועל בי-קיור לייזר חיפה
הפועל ויגן פרנדלי תל אביב הפועל גלבוע/גליל הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל אלטשולר שחם ב"ש עירוני קריית אתא

"היעד שלי: ארבע ארנות בשנים הקרובות"

12/10/2021
"היעד שלי: ארבע ארנות בשנים הקרובות"
שר הספורט מר חילי טרופר באירוע פתיחת עונת הכדורסל: "מדינת ישראל עשתה דרך טובה בבניית מתקני ספורט, כדורסל הוא כלי לשינוי חברתי" (צילום: עודד קרני)

מנהלת הליגה ערכה היום (שלישי) בתל אביב אירוע לפתיחת עונת 2021-2022 בליגת ווינר סל. באירוע נכחו שר הספורט מר חילי טרופר, יו"ר הטוטו-ווינר מר שבתאי צור ונציגי הקבוצות בדירקטוריון מנהלת הליגה.

"אני באמת שמח להיות כאן, כדורסל זו החולשה הגדולה שלי", אמר שר הספורט מר חילי טרופר, "אני רוצה לומר תודה גדולה לשמואל פרנקל, שבתאי צור ואנשי המנהלת וטוטו-ווינר. חשוב לי לומר לשחקנים הפורשים שאנחנו נפרדים מהם היום, לכם הייתה הזכות הכי גדולה לעבוד בעבודה שגורמת להמוני בני אדם לשמוח ולהתרגש, להיות חלק ממשהו גדול. אני אומר את זה כעד ממקור ראשון. זכיתם לתת להמוני אנשים רגעי נחת וחסד".

"כדורסל וספורט בכלל הוא כלי לשינוי חברתי", הוסיף טרופר, "זו הזדמנות לכל אחד בכל מקום בארץ להגיע רחוק. אני מכיר את הסיפור האישי של כל השחקנים פה ואני משוכנע שאם תבדקו, מאחורי כל שחקן יש סיפור אישי גדול. יש לנו ציפיות מאוד גבוהות מאיך הכדורסל הישראלי נראה. כאבא לא אהבתי לראות את התמונות מאתמול בערב. המחויבות העמוקה היא לייצר עולם שאפשר להזדהות איתו ולהיות גאים בו, זו אחריות של כולנו. לא סתם אנחנו נאבקים כבר שנה וחצי להחזיר את הקהל למגרשים".

על ההשלכות של הקורונה אמר טרופר: "למגיפה היו מחירים כבדים מאוד, העברנו תקציב ענק ותקדימי לקבוצות ברשת הביטחון. מאחורי כל קבוצה יש עשרות אלפים ואף מאות אלפי אנשים, שזה מה שעושה להם טוב בחיים. חברה שסוגרת את הספורט שלה היא חברה עצובה. אני מאושר שאנחנו פותחים עונה עם היכלים מלאים וקהל במגרשים, אנחנו עושים את זה בצורה טובה ובטוחה. אם קהל נכנס פנימה ולא מקפידים על תו ירוק או מסכות, לא נוכל להמשיך עם זה לאורך זמן. זה דורש התגייסות של כולם, זו אחריות של כולנו".

השר התייחס גם לבניית אולמות חדשים: "בהמשך לדברים של שמואל, מדינת ישראל עשתה דרך טובה הודות לטוטו בבניית מתקני ספורט. הפער הכי גדול הוא באולמות הכדורסל הגדולים, אנחנו מתחייבים לתקן את זה בתוכנית המתקנים הראשונה בה נתנו לזה עדיפות. יקומו ארנות חדשות של בין 3,500 ל-5,000 מקומות ישיבה. היעד שלי הוא ארבע ארנות לפחות בשנים הקרובות וכל הרשויות יוכלו להתמודד על זה. זה מביא קהל, אני כאוהד הפועל ירושלים חשבתי שהמקסימום של הקבוצה הוא 2,000 אוהדים במלחה. ברגע שנפתחה הארנה, גילינו שאפשר להכפיל את זה פי כמה וכמה. אני רוצה לומר תודות לכל השותפים, האנשים במנהלת ושמואל. כולנו סוחבים צלקות משנים קודמות, כמו שהיינו עד עכשיו יד ביד, כך יהיה גם עכשיו. תודה רבה ובהצלחה".

טרופר נשאל על התמיכה בקבוצות שמשחקות באירופה: "האתגר שלנו הוא להחזיר את הסכומים שהכרתם עד לפני שנתיים-שלוש כדי לעודד מקסימום שחקנים ישראלים על הפרקט. מכלל התקציב, המנהלת מתגמלת קבוצות שבוחרות ללכת לאירופה ופורשת בפניהן רשת ביטחון. אנחנו מתעסקים בשחקן הישראלי ובניית הארנות וגם הטוטו ייתן את שלו. הייתי במשחקים של נס ציונה לפני שנה ואני חושב שגם הם לא ידעו שיש להם 4,000 אוהדים עד שהם שיחקו בפיינל פור האירופי".

על ליאור אליהו אמר השר: "מה שמיוחד בו, זה שקודם כל הוא אדם ואז שחקן מצוין. היו רגעים של יריבויות בתוך קהל בירושלים ודווקא את זה אני זוכר, מי שגישר והרגיע את המתחים בלי לקחת קרדיט היה ליאור, שהזמין את האוהדים אליו הביתה והזמין להם פיצה. שחקן על ובן אדם על".

יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, נשאל על מכסת הזרים: "זו עונה קשה, אנחנו לא יודעים מה יהיה בה. אנחנו פוחדים גם ממחלות של שחקנים, שחלקם איחרו בחיסונים, לכן הגדלנו את מכסת הזרים. כשביטלנו את החוק הרוסי, בדקנו את עצמנו אחרי שנה וגילינו שהישראלים שיחקו יותר מאשר כשהייתה חובה לשתף אותם. השילוב של הזרים והישראלים נותן לנו אפשרות להתחרות באירופה ולהגיע להישגים. אני חושב שהשילוב הזה הוא טוב גם לליגה התחרותית שיש לנו".

טרופר נשאל על החשש מהגבלות בהמשך העונה: "כולנו למדנו בשנה וחצי האחרונות להיות זהירים בהשערות ובהתחייבויות שלנו. אני יכול להגיד שהגל האחרון של הקורונה, שאנחנו עדיין בתוכו, הוכיח שאפשר לקיים משק פתוח ובין השאר ספורט, לצד הקורונה. הממשלה הלכה עם הקו שלנו ולא רק שאני לא חושב שסיכנו חיי אדם, אני חושב שספורט פתוח הציל חיי אדם. התמריץ של הרבה מאוד צעירים זה שהם יכולים ללכת לכדורסל. אחיין שלי בן 26 השתכנע לעשות חיסון שלישי כדי שיוכל לחזור לראות כדורסל במגרשים. יש היום הבנה עמוקה שספורט, מלבד היותו בריא לנפש, הוא סיבה לאנשים ללכת להתחסן ולהתנהל באחריות. אלא אם כן יגיע וריאנט מטורף ונרגיש שלא בריא לפתוח, אני לא מזהה סכנה מוחשית וקרובה".


צילומים: עודד קרני

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל