"נהריה זו עיר שאוהבת וחיה כדורסל"

01/11/2020

דני פרנקו: "גם הקורונה לא תימנע מהליגה להיות צמודה ושוויונית". ראש העיר רונן מרלי: "הקבוצה היא חלון הראווה שלנו". היו"ר ניסים אלפסי: "האוהדים חסרים לנו"

עירוני נהריה ערכה היום (ראשון) מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת עונת 2020-2021 בליגת ווינר סל. הסגולים יארחו מחר בעין שרה את הפועל גלבוע/גליל למשחק פתיחת העונה שלהם. באירוע נכחו ראש עיריית נהריה, מר רונן מרלי, המאמן דני פרנקו, הקפטן החדש ניב משגב והיו"ר ניסים אלפסי.

"אני שמח לפתוח את העונה", אמר היו"ר אלפסי, "האוהדים מאוד חסרים לנו, אנחנו בתקופה לא קלה. פתיחת המשחקים היא בשורה טובה מאוד לכל ציבור האוהדים. אני רוצה להגיד תודה גדולה לראש העיר, שתומך ומתעניין ויש לו מניות רבות בזה שהקבוצה בכלל פותחת את העונה. זה לא סוד שיש לנו קשיים גדולים. עם זאת, אין לי ספק שתהיה עונה טובה ומוצלחת. אנחנו מאוד מחכים לקהל האוהדים שלנו, אנחנו מאוד זקוקים להם".

"אני רוצה לברך את הקבוצה ואת כל הנוכחים", אמר ראש העיר, מר רונן מרלי, "להתחיל עונה זה דבר מאוד מרגש. מגיפת הקורונה פגעה בכולם, אנחנו מודעים לזה וסובלים מזה ביחד מה שנקרא. הספורט חטף מכה מאוד קשה בעניין הזה, קשה מאוד בלי קהל האוהדים, זה יוצר בעיה גדולה. טוב תעשה המנהלת אם תילחם כדי להכניס קהל למגרשים, גם אם זה בקפסולות או ברעיון יצירתי כזה או אחר".

על העונה הקרובה אמר ראש העיר: "אני מקווה שנוכל לעשות היסטוריה בנהריה. יש פה צוות מאמנים מצוין, דני פרנקו עשה עבודה נהדרת בשנה שעברה. יש פה גם צוות שחקנים טוב, עם שילוב יפה של ישראלים וזרים והנהלה שיודעת לעבוד מצוין ולהוציא את המירב מההשקעה. העיר נהריה מצפה לפתיחת העונה, הקבוצה היא חלון הראווה של העיר. הקשר עם הקהילה הוא קריטי, דני והשחקנים משקיעים לא מעט בחיבור לקהילה. אנחנו עיר גדולה בישראל ואנחנו ראויים לקבוצת כדורסל מפוארת. אני מאוד מקווה שנחזור מהר לשבת ביציע. אני מאחל בהצלחה לכל קבוצות הליגה ומאחל לספורט שירים את הראש בתקופה המיוחדת הזו בהיסטוריה".

"אנחנו נרגשים לפתוח את העונה, היה טרום עונה מאוד לא שגרתי", אמר פרנקו, "אנחנו משהו כמו חודשיים מתאמנים כבר. אנחנו לא מרגישים כמו אחרי חודשיים של אימונים, אבל אנחנו שמחים להתחיל סוף סוף את הליגה ולראות על המגרש איפה אנחנו טובים יותר ופחות. כשקיבלנו איזושהי תמונה על העונה, צירפנו את הזר האחרון שלנו. זו עדיין קבוצה חדשה לגמרי, ממשיכים איתנו שני ישראלים וחלק מהלמידה שלי את המועדון והכדורסל בעיר הכי צפונית בארץ, חרה לי קצת שבכל שנה צריך להחליף את הסגל. השנה עשינו ניסיון להתבסס על ישראלים כמו ג'ו אלכסנדר, ניב שממשיך לשנה שלישית במועדון וכמה חבר'ה צעירים שנרצה לראות עושים קפיצת מדרגה קדימה. אם נצליח ליצור גרעין ישראלי שסביבו יהיה אפשר לבנות קבוצה מצליחה, אז הרווחנו משהו גדול בעונה הזו. אנחנו רוצים את הקהל במגרש, בסופו של דבר נהריה היא חלון הראווה של העיר, זו עיר שאוהבת וחיה כדורסל, כולם פה חיים עוד את הריגוש של פיינל פור הגביע מהעונה שעברה".

"כמו שדני אמר, הייתה לנו הכנה מוזרה", אמר משגב, "כולנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות. זה מועדון מאוד משפחתי, שמרגישים בו את האוהדים כשהולכים לרחוב. זה מאוד חסר, האנרגיות של הילדים והמשפחות בנהריה. אני מקווה באמת שנראה אותם כמה שיותר מהר במגרש, זה מאוד חשוב לנו. המטרה שלנו היא בסופו של דבר לעשות פלייאוף, זה דבר שכל שחקן שואף אליו".

היו"ר אלפסי נשאל על כספי רשת הביטחון: "אין ספק שכל הקבוצות מחכות לכספי הסיוע. יש תהליך ביורוקרטי, שאני מעריך שתוך יום-יומיים יאושר. אנחנו מצפים לחלוקה צודקת כדי שגם הקבוצות הקטנות יוכלו לעמוד על הרגליים. כל אחד יוותר קצת, הגענו לאיזשהן הסכמות והבנות שהחלוקה תהיה צודקת. אני מאמין שכך יהיה, כמובן שאנחנו מחכים לזה".

פרנקו על החתמתו של ג'ו אלכסנדר: "אני וג'ו כבר בקשר לא מעט שנים. תוך כדי משחקים היינו מדברים ותמיד זה היה ברוח טובה. לפעמים קשר כזה פתאום יכול להבשיל גם בצורה פחות צפויה. בסופו של יום, סיפרתי לג'ו מה הולך לקרות בקבוצה שלנו ומה אנחנו רוצים לעשות. בקבוצה כמו שלנו, ממרום גילו וניסיונו, במיוחד אחרי שאיבדנו שחקנים ישראלים מאוד משמעותיים, אחד כמו ג'ו יוכל להיות מבוגר אחראי, בדרכו המיוחדת, בכדי לעזור לנו להיות קבוצה מצליחה. השנה הזו תעשה לו טוב מאוד לקריירה, נראה לי שהוא מרגיש את זה גם".

המאמן נשאל על המטרות לעונה: "אני חייב להיות אמיתי, קשה לנו נורא להעריך את הליגה. המצב של הקבוצות מאוד לא צפוי, יש קבוצות שכבר עשו שינויים בסגל שלהן. אנחנו הולכים אל הלא נודע. גם אנחנו מרגישים שיש לנו מקום רב לשיפור, כי ההכנה לא הייתה אידיאלית. כבר בנובמבר יש לנו מבול של משחקים ואני מאמין שכאשר נראה את הקבוצות, יהיה לנו קנה מידה טוב יותר. בסופו של דבר, גם הקורונה לא תימנע מהליגה להיות צמודה, מעניינת ושוויונית. כמובן שאנחנו רוצים להיות למעלה ולהגיע לפלייאוף, אבל כרגע קשה לדעת מה יחסי הכוחות אז ניקח את זה צעד-צעד ונבנה את הזהות שלנו בתוך הקבוצה. נרצה לייצר פה קבוצה לוחמת ותחרותית".

מחר: נהריה מחפשת רצף ניצחונות ראשון

מחר: נהריה מחפשת רצף ניצחונות ראשון

צפו: שבוע הפריצה של גל גילינסקי

צפו: שבוע הפריצה של גל גילינסקי

נהריה השלימה ניצחון כפול על הירוקים

נהריה השלימה ניצחון כפול על הירוקים