מנהלת הליגה יוזמת הקמת ליגת עתודה

25/07/2018
מנהלת הליגה יוזמת הקמת ליגת עתודה
מנהלת הליגה תעלה בפני "ועדת שרעבי" תוכנית להקמת ליגת עתודה לצעירים עד גיל 22, אשר במסגרתה יוכלו שחקנים צעירים מוכשרים להתקדם, להתפתח ולקבל דקות

הצלחתה המשמחת של נבחרת העתודה בשתי אליפויות אירופה האחרונות הציפה שוב את נושא השתלבותם של שחקנים צעירים בליגת העל בכדורסל. מנהלת הליגה מצפה ומקווה לראות את צעירי הנבחרת משתלבים במהרה בליגת העל המקצוענית ונוטלים בה תפקיד משמעותי ומוביל.

הישגי הנבחרת הבוגרת בשנים האחרונות מוכיחים כי החוק הרוסי שחל בליגה ב-12 השנים האחרונות כשל, ולכן גם יסיים את דרכו בתום העונה הקרובה. מצד שני, הישגי הנבחרות הצעירות מראים כי יש לא מעט כישרונות ישראלים צעירים ברמה גבוהה.

בארצות הברית קיימת ליגת המכללות, אשר מהווה מדרגה בין ליגת התיכונים לליגה המקצוענית - מדרגה אשר לא קיימת בכדורסל הישראלי. לפיכך, מנהלת הליגה תציע בדיוני "ועדת שרעבי" להקים ביחד עם משרד הספורט ואיגוד הכדורסל ליגת עתודה לצעירים מגיל 18 עד גיל 22, אשר במסגרתה יוכלו שחקנים צעירים מוכשרים להתקדם, להתפתח, לקבל דקות משחק ולצבור ניסיון. ליגה זו תפתור את בעיית "המדרגה החסרה" בכדורסל הישראלי - שלב הביניים בין גיל הנוער למקצוענות.

התוכנית שמציעה המנהלת היא שלכל קבוצה בליגת העל תהיה קבוצת בת בליגת העתודה, בה ישחקו בוגרי מחלקת הנוער של אותה קבוצה, שחקנים צעירים אשר נמצאים בסגל הקבוצה הבוגרת ולא מקבלים מספיק דקות משחק ושחקנים בוגרי הנבחרות הצעירות אשר ירצו לשחק במעטפת מקצועית של קבוצות ליגת העל.

קבוצת הבת תתאמן תחת תוכנית מקצועית מוקפדת ותחת פיקוחם של מאמני הקבוצה בליגת העל, כאשר שחקנים יוכלו לעבור בצורה חופשית בין הקבוצה הבוגרת לקבוצת הבת.

התקציב המוערך של ליגת העתודה הוא כ-5 מיליון שקלים. תקציב כזה יאפשר ניהול ליגה מקצוענית ומתקדמת, תוך מעקב מקצועי אדוק אחר התפתחות השחקנים. המנהלת תפנה לעזרת משרד הספורט בגיוס תקציב זה למען עתיד הכדורסל הישראלי.

אנו בטוחים כי ליגת עתודה רצינית ומקצועית תצעיד את הכדורסל הישראלי קדימה ותיתן מענה הולם וראוי לפיתוח וקידום כדורסלנים צעירים אשר יובילו בעתיד את נבחרת ישראל הבוגרת להישגים משמעותיים.

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל