מכבי Playtika תל אביב הפועל גלבוע/גליל הפועל בנק יהב י-ם הפועל יוסי אברהמי אילת הפועל בי-קיור לייזר חיפה הפועל UNET Credit חולון
הפועל אלטשולר שחם ב"ש עירוני חי מוטורס נס ציונה מכבי צרפתי צבי ראשל"צ בני הרצליה הפועל SP מצר תל אביב מכבי חיפה עירוני נהריה

"לכל קבוצה יש 25% סיכויים לזכות בגביע"

10/02/2021
"לכל קבוצה יש 25% סיכויים לזכות בגביע"
ספרופולוס לקראת חצי גמר גביע המדינה: "זה מפעל של הפתעות". פניני: "יש לחץ בשני הצדדים". זלמנסון: "אנחנו במגמת שיפור". גודס: "ירושלים פייבוריטית"

מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת חצי גמר גביע המדינה ווינר סל נערכה הבוקר (רביעי) בהיכל קבוצת שלמה, שם גם יתקיימו המשחקים מחר בערב: הפועל "בנק יהב" ירושלים ומכבי "צרפתי צבי" ראשל"צ יתמודדו בשעה 18:30 ומכבי "Playtika" ת"א והפועל "יונט קרדיט" חולון ייפגשו בשעה 21:10.

כל הקבוצות יוצגו על ידי מאמן ושחקן: גיא פניני וסטפאנוס דדאס מהפועל חולון, נמרוד טישמן וגיא גודס ממכבי ראשל"צ, יאניס ספרופולוס ויובל זוסמן ממכבי ת"א, דאיניוס אדומאיטיס ועידן זלמנסון מהפועל ירושלים.

"לא מובן מאליו שבתוך כל המצב הקשה והכאוטי שהמדינה נמצאת בו, מתקיימים משחקי כדורסל", אמר יו"ר איגוד הכדורסל, מר עמירם הלוי, "לצערנו אלפי ילדים וילדות ומאות אלפים בספורט הישראלי לא משחקים ולא מתאמנים. אני מקווה שכל הספורטאים יחזרו לפעילות בהקדם. הספורט ממשיך לפעול ולחיות, אני מאחל הצלחה לכל ארבע הקבוצות המשתתפות בחצי הגמר".

טישמן: "למרות שאנחנו אנדרדוג, ננסה להפתיע"

"אנחנו מנסים לשים את הצרות שלנו בליגה בצד ולהתרכז במשימת הגביע", אמר טישמן, "חווינו את המעמד הזה בשנתיים האחרונות. אנחנו קבוצה חדשה השנה, אבל יש כמה חבר'ה שחוו את זה ביחד איתי בשנים האחרונות. אני מקווה שזה ייתן לנו את הביטחון שאפשר לעשות את זה. אנחנו נשים את הבעיות בצד, אנחנו יודעים שזה גביע ולמרות שאנחנו אנדרדוג, אנחנו ננסה להפתיע".

"כמו ראשל"צ, גם אנחנו מגיעים אחרי הפסדים לא קלים והדחה מאירופה, אבל אני יודע מה יש לנו בחדר ההלבשה ואני יכול להבטיח שנגיע למשחק הזה ב-100%", אמר זלמנסון, "אני סומך על החברים שלי לקבוצה ועל המועדון שנעשה מה שצריך וננצח במשחק. אני חושב שהאתגר הכי גדול כאן הוא באמת לשים את כל המערכת על אותו דף. המועדון עבר משהו, השיטה היא שונה, אבל כדורסל זה משחק של התאמות. אני חושב שלמרות המשחקים האחרונים, אנחנו כן במגמת שיפור. מחר זה משחק אחד והכל יכול להיות, אבל אנחנו מחזיקי גביע המדינה ונגיע במנטליות הזו כדי לנצח את המשחק".

זלמנסון על חשיבות המשחק למועדון: "אחרי ההפסד האחרון, היה לנו שיחה בינינו לבין עצמנו השחקנים. שמנו את המשחק הזה כמפתח לשנות את העונה. בהפועל ירושלים תארים זו מילה נרדפת למועדון. זה משחק נוקאאוט מול יריבה לא פשוטה, כולם מבינים את המשמעות. אנחנו כולנו מודעים לחשיבות ורואים בזה משהו שיכול לשנות לנו את העונה. זה משחק סופר קריטי בשבילנו ואתם תראו את זה מחר על המגרש. התקדמנו מההדחה מליגת האלופות, אנחנו מסתכלים על מה שנותר העונה שזה גביע ואליפות ולשם אנחנו מכוונים".

אדומאייטיס: "מאמין שנגיע מוכנים"

גודס על האתגר במפגש עם ירושלים: "אין ספק שזה אתגר גדול, כפי שהיה גם בשנתיים האחרונות במעמדים האלו. זה משחק עם לחץ, צריך להביא את ההכי טוב שלך ל-40 דקות. הרבה פעמים בשנתיים האחרונות הצלחנו לעשות את זה, כרגע אנחנו שמים את כל שאר הדברים בצד ומתרכזים ב-40 הדקות האלו. מהניסיון שלי, תמיד במשחק אחד אפשר להתעלות. האם זה קשור לחודש האחרון, יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. זה תלוי איך נכין את עצמנו למשחק מבחינה מנטלית, ברור שלירושלים יש את היתרון על המגרש, אבל מה שחשוב הוא להגיע מרוכז. לפחות מהצד שלנו אנחנו רוצים לעשות את ההכי טוב, לנטרל את מה שאנחנו חווים, אם בליגה ואם בפציעות".

מאמן ראשל"צ על הניסיון להתעלות תוך כדי תקופה קשה: "אין הרבה ברירות, אנחנו לא מדברים יותר מדי על מה היה ומתרכזים במשחק הזה. כמו שציינתי, צריך להתעלות במשחק אחד. בסגל שיש לנו, כל אחד יצטרך לבוא. לא מספיק לנו שחקן או שניים. אני די רגוע כי כבר עשינו את זה בעבר. ברור שירושלים פייבוריטים, אבל נבוא לתת את ההכי טוב שלנו, בעבר כבר עשינו את זה. לנו כמועדון מאוד חשוב להיות במעמד חצי הגמר, עם כל הטלטלות שעברנו בתחילת השנה, אם זה תקציב של 50% פחות, שחקנים צעירים שצריכים להסתגל ובנייה מחדש בשלב מאוחר מכורח הנסיבות. זה לא כזה גרוע כמו שזה נראה, אני מאוד אופטימי. כל טלטלה מובילה למקום אחר ואנחנו רוצים להתחיל מחר במקום אחר. קל זה בטוח לא יהיה, אבל דברים קורים בגביע".

אדומאייטיס על ההכנות למשחק נוקאאוט: "הדבר הכי חשוב בכל אימון מבחינתנו הוא להתקדם כקבוצה. אנחנו נהיה מוכנים מחר ב-100%. זה כמו גמר, צריך להיות מוכנים להילחם על כל כדור במשך 40 דקות. אני מאמין שנגיע מוכנים. אם רוצים לעשות שינויים בשיטה, צריך להתאמן על זה. הדבר העיקרי הוא הפרטים הקטנים ואיך מוציאים את זה לפועל. כרגע אנחנו עוד לא עושים את זה טוב. מה שמדאיג אותי הוא בעיקר הוא העליות והמורדות שלנו תוך כדי משחק. אני מאמין בבחורים, הם מתאמנים טוב מאוד, כרגע זה נראה טוב יותר באימונים מאשר במשחקים. בכנות, כרגע אנחנו לא משחקים 40 דקות טובות, אבל גם לא משחקים 40 דקות רעות. אנחנו צריכים לשנות דברים כדי לשמור על יותר יציבות".

מאמן ירושלים על הקשיים שעוברת הקבוצה לאחרונה: "כדורסל זה של 5 על 5, פציעות הן חלק מהעבודה וצריך לשים את זה בצד. אני מתרכז בסגל שיש לנו. ניאלץ לשחק בלי כריס (קרמר) וכל שאר השחקנים יצטרכו להיות מוכנים. לא נתייחס לזה כתירוץ".

זוסמן: "נרצה לעצור אותם על סקור נמוך"

פניני על המפגש עם מכבי ת"א: "הייתי במפגשים האלו משני הצדדים, אז אני יודע מה ההרגשה. בשני הצדדים יש לחץ, עונה שלמה של מפעל הגביע מתנקז למשחק אחד וכולם רוצים להגיע בכושר הכי טוב ולתת את המשחק הכי טוב. אנחנו צריכים להיות מרוכזים, לדבוק בתוכנית המשחק שלנו וללכת איתה עד הסוף. יש לנו הרגשה טובה במה שאנחנו עושים ואני מקווה שיראו את זה מחר במשחק".

על פרויקט מימון האוהדים לרישום חמישה זרים: "זה צעד מדהים מבחינת ההנהלה, שבימים כאלו קשים ועם חוסר הוודאות שמלווה את התקופה, כולם נרתמים ועושים את כל המאמצים לרשום חמישה זרים. אין מה להוסיף על הקהל שלנו, האהבה והתמיכה שלהם במועדון ידועה וכולם יודעים מה הכח שלהם במועדון הזה. הם הראו את כל הלב שלהם עכשיו בעזרה להנהלה לעשות את הצעד הזה. בחדר ההלבשה קיבלנו את זה בשמחה גדולה, זה היה לא נעים להושיב בכל משחק שחקן אחד בחוץ בקבוצה כל כך מגובשת".

זוסמן על הכושר הטוב של קבוצתו: "שאר המפגשים שלנו העונה מול חולון היו צמודים ועם יכולת התקפית גבוהה. נרצה לעצור אותם על סקור כמה שיותר נמוך, ניתן דגש על סגירה לריבאונד ועל ירידה להגנה ונעשה את המיטב בהגנה ונבוא מוכנים. אני חושב שכל משחק הוא לגופו, מה שהיה היה. אנחנו עם הפנים קדימה למשחק נגד חולון, לגבי צורת המשחק שלנו אני חושב שאנחנו צריכים להשוות את האנרגיה והאגרסיביות, לשחק לפי החוזקות שלנו והחולשות שלהם ואני מאמין שיהיה בסדר".

דדאס: "נצטרך להגיע צנועים"

דדאס על קרב הסגנונות הצפוי: "זה כבוד גדול עבורנו להיות חלק מהפיינל פור הזה. כמועדון אנחנו מלאים אמביציה להגיע כמה שיותר רחוק בכל מפעל. זו הזדמנות עבורנו להראות כמה אנחנו רעבים. מחכים לנו שני צעדים, הראשון הוא מול מכבי ת"א שהיא הקבוצה הכי טובה כרגע בישראל ללא ספק. אנחנו מכבדים אותם ומכירים אותם מצוין. אנחנו יודעים שיהיה קשה מאוד. יש לנו ביטחון אבל נצטרך להגיע צנועים כי כל משחק הוא שונה. ננסה לשחק את המשחק שלנו, להציג את היתרונות שלנו ולהסתיר את החסרונות. אנחנו גאים להיות כאן ומוכנים להראות למה אנחנו מסוגלים".

על המעבר הצפוי לחמישה זרים בסגל אמר המאמן: "קודם כל, כפי שאמרתי לאנשיי בחולון, אני חושב שזה יוסיף לנו איכות והזדמנויות, אבל בעיקר יעזור פסיכולוגית, כי לא צריך להשאיר שחקן בחוץ כל פעם ולמצוא 'תירוצים' עבורו. כל שחקן אצלנו בסגל יכול להתעלות. גם בליגת האלופות לא היינו משחקים עם חמישייה של זרים, אז לא יהיה הבדל גדול. אנחנו צריכים להיות מרוכזים, לשכוח מהכל ולהתרכז בכל פוזשן".

ספרופולוס על הרצון לזכות בגביע ראשון בישראל: "זה נכון שמהרגע שהגעתי למכבי ת"א, לא זכיתי בגביע, על אף שזכינו באליפויות. יש לנו הזדמנות לזכות כרגע בגביע. זה מפעל של הפתעות, לכל קבוצה יש סיכוי של 25% לזכות בגביע. אנחנו צריכים להגיע מוכנים מול חולון, להיות מרוכזים ולשחק את המשחק שלנו. שיחקנו נגד חולון פעמיים, אנחנו מכבדים אותם ונרצה לשחק באופן שונה מאשר בשני המפגשים הקודמים נגדם. מכבי ת"א לא זכתה בגביע מספר שנים, אבל תמיד יש לה את השאיפה לזכות בכל תואר. זה ה-DNA של המועדון. אנחנו תמיד רוצים לנצח. כמובן שלא תמיד זה אפשרי כי יש יריבות קשות בכל שנה. במשחק נוקאאוט בודד הכל יכול לקרות, כפי שאמרתי, גביע זה מפעל של הפתעות. אני שמח וגאה שבצד השני של הקווים מחכה לי קולגה מיוון, אבל זה לא קרב ביני לבין סטפאנוס, אלא בין מכבי ת"א לחולון".

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל