הפועל בנק יהב י-ם מכבי Playtika תל אביב בני Ofek Dist הרצליה הפועל UNET חולון הפועל נופר אנרגיה גליל עליון הפועל בי-קיור לייזר חיפה
הפועל SP מצר תל אביב הפועל גלבוע/גליל הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל אלטשולר שחם ב"ש מכבי אפי קפיטל ראשל"צ

"נבנה קבוצה מנצחת עם שמות מרגשים"

19/06/2022
"נבנה קבוצה מנצחת עם שמות מרגשים"
עודד קטש הוצג כמאמן מכבי "Playtika" ת"א: "מגיע הרבה יותר מוכן". על שיתוף הפעולה עם בלאט: "נפלה בחלקי הזכות לעבוד איתו" (צילום: אתר רשמי מכבי ת"א)

עודד קטש הוצג היום (ראשון) אחר הצהריים כמאמנה החדש של מכבי "Playtika" ת"א לשנתיים הקרובות, במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בהיכל מנורה מבטחים.

המאמן החדש בחר לפתוח את דבריו במילים על מאמן העבר, אריק בראילובסקי, שהלך אתמול לעולמו והיה אחד ממאמניו הראשונים בקריירה: "זה יום משמח, אבל אני רוצה להתחיל במשהו הרבה יותר עצוב. מאוד הצטערתי לשמוע על אריק בראילובסקי שהלך לעולמו. אריק היה המאמן שלי בקבוצת הילדים במכבי תל אביב, והוא אחת הסיבות ואולי אפילו הסיבה המרכזית ששיחקתי כדורסל ושאני כאן היום, וגם שעשיתי את זה הרבה יותר טוב. זה יום מאוד עצוב בשבילי, אני רוצה להשתתף בצער המשפחה והחברים, יהי זכרו ברוך".

"במעבר חד, אני מאוד גאה ונרגש היום לשבת פה", המשיך קטש, "אני מודה על ההזדמנות הגדולה ולכל מי שגרם ותמך כדי שהדבר הזה יקרה. אני מודע לאחריות הגדולה והאתגר, ואולי בגלל האתגר אני מרגיש שזה הדבר הנכון בזמן הנכון עבורי. אני יכול לשתף אתכם שאנחנו כבר בתהליכי עבודה, אפילו מתקדמים, ואין לי ספק שאנחנו נעשה הכל כצוות, כדי להפוך את הקבוצה למנצחת ולרגש את הקהל והאוהדים שכל כך מגיע להם. צפויות לנו חוויות מרגשות בהיכל בשנה הבאה".

קטש התייחס למינויו של דייויד בלאט ליו"ר הוועדה המקצועית וליועץ חיצוני למועדון: "מאוד שמחתי על ההצטרפות של דייויד בלאט למועדון, זה דבר גדול למועדון ולי. אני שמח, נרגש ומרגיש שנפלה בחלקי זכות גדולה לעבוד ביחד עם אחד הגדולים ביותר. הוא מצטרף לצוות כיו"ר הוועדה המקצועית, וכולנו ביחד לוקחים אחריות ונעבוד במשותף בבניית הקבוצה וגם בתוצאות. הייתי שמח לשתף, אני יודע שהאוהדים מחכים ורוצים לדעת איך תיראה הקבוצה. אני מצטער שהיום לא אוכל להיכנס לעניינים האלה, אבל ממה שעבדנו בימים האחרונים, אין לי ספק שיהיו דברים מרגשים והם יצאו בצורה מסודרת מהמועדון כבר במהלך הימים הקרובים".

על שיתוף הפעולה עם דייויד בלאט וחלוקת העבודה: "דייויד מצטרף כיו"ר הוועדה המקצועית שכוללת אותו, את ניקולה וויצ'יץ', את אבי אבן ויאיר שבח שאחראים על הסקאוטינג ואותי, מדובר באנשי מקצוע מעולים. התרומה של דייויד די ברורה, לא צריך להרחיב במילים. אנחנו נקבל את ההחלטות ביחד, כמו שבדרך כלל מקבלים את ההחלטות. זה לא שיש מישהו אחד שקובע. יש הרבה שיקולים והרבה אילוצים. יש פה קבוצה שרק סיימה את העונה, יש עניין של המשכיות, של תקציב, דעות מקצועיות, של לראות עין בעין מבחינה מקצועית. אנחנו יכולים להחליף דעות, אפילו להתווכח לפעמים, עד שאנחנו נצא כולם מהחדר כיחידה אחת עם החלטה שכולנו מסכימים עליה במסגרת האפשרית".

על המו"מ שניהל עם הקבוצה: "לא ציפיתי וגם לא הופתעתי. בסיטואציה שקרתה באמצע העונה שעברה, ישבנו ודיברנו, היו שיחות טובות אבל זה לא קרה. לא הייתי סיטואציה שהתאימה לי ולמועדון. זה קרה הקיץ". על השוני מבחינתו לעומת הקדנציה הקודמת שלו על הקווים: "ההרגשה היא אחרת לגמרי, זה קרה לפני המון שנים. עברתי דרך שאני אפילו לא כל כך זוכר. אני מגיע הרבה יותר מוכן, יותר מגובש. אני די בטוח שדברים יקרו הרבה יותר נכון וטוב".

על העונה החולפת, בה לא אימן קבוצה: "שחקנים הרבה פעמים מספרים שהם חוזרים מפציעה הרבה יותר טובים, כי לפעמים כשאתה יוצא החוצה, אתה מסתכל על דברים בפרספקטיבה. עברתי כמה שנים מאוד אינטנסיביות בירושלים, אחר כך חצי שנה מטורפת בפנאתינייקוס עם הקורונה והיורוליג. ופתאום הגיע ברקס כזה להסתכל מהצד. עברתי כל מיני דברים, ההסתכלות מהצד אני חושב שגרמה לי לראות דברים מעוד זווית מעניינת. מי שיכול לאפשר את זה לעצמו, הייתי ממליץ".

על האתגר בבניית קבוצה חדשה: "בניית הצוות תקרה בימים הקרובים ונבנה את הצוות הכי טוב שאנחנו יכולים ושגם מתאים, גם בעניין הזה נתייעץ. אני לא ממש יכול להתייחס למי עוזב ומי הולך, ההודעות ייצאו באופן מסודר מדוברות המועדון, אבל אני כבר יכול להגיד שאם יש מנעד רחב בין המשכיות ארוכה לבין בנייה מחדש, יש תחושה יותר לכיוון של משהו שיבנה מחדש. זו התחושה, שוב, אנחנו עוד לא יודעים, אבל זה יבנה עם שמות מרגשים אחרים וקבוצה חזקה ומנצחת".

על סגנון המשחק אליו הוא מכוון: "בהחלט אחרי החוויה בפנאתינאיקוס יש כמה דברים שהתחדדו לי, שהייתי יכול לתאר שיקרו ברמת היורוליג. יש מעט הבדלים, אבל לא מאוד גדולים כי בסוף מדובר בכדורסל. זו תמיד הדילמה. זה קודם כל באפשרויות שאתה יכול להביא, אבל זה קשור לכדורסל שאני אוהב. דרך אגב, יש בי אהבה גם לצד ההגנתי לא פחות מההתקפי, אבל נחכה ונראה".

על הצביון שהוא רוצה להקנות לקבוצה: "הכל במסגרת האפשרויות שיהיו לנו. דובר הרבה על הכדורסלן הישראלי, התפקיד של מכבי תל אביב הוא לא לפתור את כל הבעיות של הכדורסל הישראלי. אנחנו נצטרך לראות את האפשרויות שלנו, וכמו שאתם מכירים אותי, אני מאמין גדול בשחקן הישראלי וגם בהחלט נתתי הזדמנות להרבה מאוד שחקנים צעירים. מעולם לא עשיתי את זה בגלל שהם ישראלים. תיבנה פה קבוצה, עם ישראלים כמובן, כי אנחנו כאן וזה חשוב, אבל אני לא חושב שמכבי צריכה לפתור את הבעיות ולשלם מחיר מסוים. יהיו שחקנים שמגיע להם וראויים להיות על המגרש".

על שחרור השחקנים לנבחרת ישראל: "אני מדבר בשם כולם כשאני אומר שאנחנו רוצים בהצלחת הנבחרת. נבנתה נבחרת מצוינת, היה לי חלק מרכזי בבניה שלה. אנחנו כולנו רוצים בהצלחתה. זו גם ההזדמנות להגיד שאני חוויתי 4-5 חודשים מרגשים בגלבוע/גליל, זו אחת הקבוצות החשובות שיש בפיתוח שחקנים וגם מאמנים, הרבה בזכות חיים אוחיון ז"ל. זו קבוצה חשובה מאוד לכדורסל הישראלי, אני מחובר אליה. יש ענן שמרחף מעל הקיום שלה, ואני קורא לכל מי שיכול לעזור לעשות את זה".

על סקוטי ווילבקין: "אני לא יכול להתייחס נקודתית, סקוטי שחקן מאוד חשוב ומוערך במועדון. מן הסתם הזמן שאנחנו מבלים כרגע במחשבות ובבדיקות לגבי איך הקבוצה תראה, זה גם בציוותים. צריך לראות את התמונה הכללית, זו משימה מורכבת ומאתגרת, אני ממש נהנה מזה". על יפתח זיו: "אני מאוד אוהב אותו, הוא שחקן טוב, אבל קשה לי להתייחס נקודתית לשחקנים כרגע. זה ייצא בצורה מסודרת בהמשך". על המטרות: "המטרות הן די ברורות, אנחנו מודעים לזה שהקבוצה תיבנה די מחדש. המטרה היא להגיע לשם, מהר או לאט, אבל אנחנו נגיע. זה בעזרת הרבה עבודה, אמונה ועבודת צוות".

על השיקולים בבניית הסגל: "עדיף גם וגם תמיד, להיות גם עשיר וגם בריא, ב'וויכוח' מה עדיף. אלו בדיוק הדקויות. חשוב להיות עם סגל רחב לעמוד בעומסים, חשוב גם להיות עם ישראלים טובים ומשמעותיים גם ביורוליג כדי לא לשחק בשתי המסגרות עם קבוצות שונות, חשוב גם שהשחקנים יהיו מספיק איכותיים עם השפעה גדולה על המשחק, חשוב גם הצד ההגנתי וגם הצד ההתקפי. הכל חשוב, זה מה שאנחנו עושים עכשיו כדי למצוא את האיזון המושלם במסגרת המגבלות, אם זה תקציביות או שוק השחקנים".

על השוני בציפיות לעומת העבר: "אני עוד לא יודע, אני יכול להגיד עליי שאני מרגיש הרבה יותר מוכן, שלם ומכוון. גם בפעם הקודמת שהגעתי, זה לא היה אחרי רצף זכיות, אחרת לא הייתי מגיע. גם אז קרו דברים. אני יודע לקחת אחריות על מה שאני הייתי יכול לעשות אחרת. גם אז הקבוצה נבנתה די מחדש ועשתה בסוף גמר יורוליג. הייתה מחשבה והשקעה, אבל ניקולה (וויצ'יץ') וטל (בורשטיין) נפצעו וזה שיבש לנו את התוכניות".

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל